GISTEREN IS OOK EEN BEETJE GESCHIEDENIS 2 januari 9 januari 18 januari 28 januari 30 januari 6 februari 19 februati 20 februari 14 maart 21 april 9 mei 18 mei 11 juni 21 juni 30 juni 9 juli 16 juli 26 augustus 3 september 18 september 23 september 24 september 8 oktober 21 oktober 10 december 14 december 30 december 31 december Eind december 1996 heeft de reddingboot van het Callantsoger-station van de K.N.R.M. voor het eerst in zijn geschiedenis een reddingsactie uitgevoerd op het Amstelmeer. Het station beschikt namelijk over een boot op een trailer. In 20 minuten waren de mannen bij de vissersboot met een gebroken roer. Zij sleep ten hem naar de Haukes. De C'oger bemanningsleden waren: C. Marees, A. Vriesman en R. Bakker. Zeer strenge winter. Mare Bregman laat zich op een buggie op het ijs van het Zwanenwater voorttrekken door een matrasvlieger. De polder Zijpe bestaat 400 jaar. Banketbakker P. v. d. Ploeg bakt Callantsoger Rondjes en Zijper Zwaantjes. Exploitatie maatschappij Beach Hotel in financiële moeilijkheden. Hotel 'de Wijde Bliclc' door eigenaar aannemer P. de Vries gesloopt. De gemeente Zijpe is in overleg met het bestuur Hylcsos over een andere locatie. Voor de 10de keer organiseert 'de Stichting Kunst' een Poëzie-route. De heffing voor het onderhoud van graven is onterecht. De Helderse bezwaar maker Ottervanger wint het proces van de gemeente Zijpe. Ook dit jaar wappert weer de blauwe vlag op de Seinpost. De V.V.V. Callantsoog beschikt als eerste in de Noordlcop over een 'Uitwinkel'. Mare Bregman opent op 9 mei zijn nieuwe vliegerzaak aan de Dorpsweg 7. Het voormalige C 1000-pand aan het Dorpsplein in gebruik als 'Indoor Kinder Circuit'. De initiatiefnemer is Arjen Sondermeyer. Monique van Klaveren is de nieuwe beheerster van café Blauw, Dorpsweg 28. De historische grenspaal uit 1827, die langs de Zanddijk stond, is verdwenen. Een spiksplinternieuwe reddingsbrigadepost met E.H.B.O.-ruimte op het strand bij de Groote Keeten geplaatst. Gedenkwaardige dag voor de Hist. Vereniging. Nieuwe zeilen voor de weidemo- len. Op de kerktoren een gedenksteen onthuld, waarop het jaartal 1580 staat. Dat geeft het bouwjaar aan. De kerktoren en 'de Museumboerderij Tante Jaantje' aangelicht. Peter Strooper wint, met het paard Blaclc-Notson, de Grote Prijs der Lage Landen. Eenmans-verhuurbedrijf E. Moslc, Callantsogervaart aan 't Sluisje, ontving het Iso-9002-certificaat. Hij was de eigenaar van het eerste eenmansbedrijf in West- Europa die zoiets kreeg. Vanwege de nieuwbouw van de Rabo-banlc, wordt het oude pand gesloopt. Ook de 5 ton wegende brandkasten worden eruit getild. Dit keer is er dus sprake van een legale kraak'. Zwanenwater. De beroemde lepelaarskolonie is omringd door schrikdraad. Globaal wordt het aantal nesten op 100 geschat. De drumband Callantsoog wint een bronzen beeldje. (De Enkhuizer Steden maagd). Er worden 87 punten behaald. Dat aantal was voldoende voor de 1ste prijs. Karin Kerkhof wint de prijs voor de beste tambour-maitre. Ellen Schagen-Imming wordt Europees kampioen amatrice. 't Zwanenwater onder handen genomen in het kader van de jeugdnatuurweek. Op de laatste openingsdag van dit seizoen kwam de Duitse mevr. Selzer de boer derij 'Tante Jaantje' binnenwandelen. Zij was de duizendste!!! De vreugde om het bereiken van deze mijlpaal was bij het bestuur en medewerkers groot. Verzetsechtpaar Goudkuil koninklijk onderscheiden in de orde van Oranje Nassau. 'Drumband Callantsoog' wordt in Leerdam kampioen van Nederland. 't Coraaltje is nu 'Vliegerwinkel van het jaar'. Helaas ontvielen ons in 1997 de volgende leden: T. Oskam, J. Semplonius, A. Glasbergen, H. ten Holt, J. Bakker, Mary Delclcer-Weissenbruch, J. A. Gootjes, A. Brugman-Swaerts. Het gebeurde in 1997 door Jan Mooij Pzn. en Jannie Proviïy. 20

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 22