AANZEGGEN Het was in kleine dorpen de gewoonte dat als er iemand was overleden de klok werd geluid. Ook werd er door een aanzegger huis aan huis gezegd dat er iemand dood was. Zo ook in Callantsoog en Groote Keeten. Voor beide gebruiken werd door de familie van de overledene aan de mensen die het werk deden iets betaald. (Een fooi!) Kees Kater 1900) was in Callantsoog behalve koster in de kerk ook doodgraver en aanzegger. Als aanzegger had hij altijd een keurig zwart pak aan en een zwarte pet op. Op zijn werk was nooit kritiek. In latere jaren werd het aanzeggen in de Groote Keeten door Henk Kooger gedaan. (Wanneer?) Die was niet zo precies als zijn voorganger. Zo meldde hij na het overlijden van Kees Langereis in 1919: Als extra nieuwtje vermeldde hij, hoewel hij er geen opdracht voor had: HISTORISCHE SERIE Onder auspiciën van de Historische Vereniging zijn verschenen: 1 Callantsoog en Groote Keeten vroeger. (Fotoboek met tekst) 2 As ik deer nag an denk. (Verhalen met tekeningen van Piet Vos Jbz.) 3 De geschiedenis van het beeld 'De Visserman' en van beeldhouwster Anna Op 't Landt. 4 Wissenswertes. (De geschiedenis van Callantsoog en Groote Keeten in het Duits) 5 Wetenswaardigheden. (De geschiedenis van Callantsoog en Groote Keeten) 6 De geschiedenis van de Callantsoger weidemolen. Alle boekjes zijn te koop bij: de firma Leguit, de V.V.V., 't Coraaltje (Groote Keeten) en tijdens ope ningsuren in de boerderij 'Tante Jaantje' Dorpsplein 33. EXCURSIE, ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1998 Het programma wordt nu al voorbereid. We denken er aan 's morgens naar Kolhorn te gaan en 's middags Enkhuizen te bezoeken. Kosten 50,00 per persoon. Koffie en lunch inbegrepen. In Enkhuizen worden we deskundig rondgeleid. Omdat we financieel willen uitkomen heeft het bestuur een paar regels opgesteld: 1 Opgeven bij de excursieleider, Cor Spijker. Het mag telefonisch, 0224-581823. (Zie het inschrijvingsbiljet in deze Cloclc) 2 U ontvangt daarna een acceptgirokaart. Deze binnen 14 dagen naar de bank sturen. 3 Niet leden betalen altijd 5,00 meer. Uitgezonderd de gezinsleden van een lid. 4 Mocht men onverwachts niet meekunnen, dit dan zo spoedig mogelijk melden aan de excursieleider. Er zijn dan twee mogelijkheden: a. Er is een reservelijst en een daarop staande persoon kan invallen. Het gestorte bedrag wordt dan teruggestort verminderd met 5,00 administratiekosten. b. Er is geen reservelijst. Dan krijgt men alleen geld terug van de niet gemaakte kosten, even eens verminderd met 5,00 administratiekosten. SOKKEL Het bestuur is van plan om 'de Visserman' op een sok kel te zetten, die er ongeveer uit moet zien als op de hiernaast staande tekening. Er zijn besprekingen met het Comité Opening Badseizoen om de onthulling van het beeld plaats te laten vinden op 30 april 1998. Gert Kuiper "De groeten van Kees Langereis en zijn vrouw. Kees is dood. Hij heeft een mooie dood gehad. Hij wordt woensdag in Callantsoog begraven." "In Callantsoog is overleden Jan Kakebeeke. Hij was 60 jaar. Hij wordt opgezet in het familiegraf in Den Haag." Naar Kolhorn en Enkhuizen. Excursieleider Cor Spijker 17

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 19