HET BEELD 'DE VISSERMAN' DORPSFILM 1954 EIGENDOM 'DE VISSERMAN' VERHUISD Op zaterdag 22 november 1997 werd het beeld van zijn heuvel afgehaald en naar de boerderij 'Tante Jaantje' gebracht om in de dors te drogen. Op zaterdag 20 december hebben Kees Vriesman en Sietze Planting 'De Visserman' naar de bronsgieterij 'Atelier' in Druten gebracht. Eind april 1998 hopen we het, maar nu in brons en pre cies gelijkend op het oorspronkelijke exemplaar van Annie Op 't Landt weer op zijn plaats te zetten. De ont hulling zal feestelijk zijn! Het vormen van een beeldenfonds is een succes! Ruim 14.000,00 werd er gestort! Nog even en we hebben de benodigde 15.000,00 bereikt. Alle beloofde beeldjes (28) aan degenen die 250,00 of meer overmaakten, zijn uitgegeven. In 'De Omroeper' en op de ledenvergadering d.d. 3 april '98 zul len we bekendmaken wanneer en hoe het vernieuwde beeld ont huld zal worden. Dat de film een historisch hoogtepunt voor onze vereni ging zou worden, hadden we wel verwacht. Maar dat de belangstelling zo groot zou zijn, was een verrassing. Na de projectie voor een volle zaal in het Dorpshuis bestelden direct al zo'n 96 personen de band. Tientallen belangstellenden vroegen aan bestuursleden om de film nog eens te draaien. Voorlopig kan daar echter niets van komen. De kosten van zo'n voorstelling zijn namelijk vrij hoog. In januari 1998 is de film opnieuw nauwkeurig door enkele Callantsogers bekeken. Een paar onjuistheden zijn er uitgehaald. De nieuwe versie is intussen door de meeste bestellers van de banden afgehaald. Op zater dagmorgen kunnen late afhalers nog terecht in de boer derij 'Tante Jaantje'. Het bestuur van de Historische Vereniging heeft het gemeentebestuur van Zijpe gevraagd om de eigendoms rechten van het beeld 'De Visserman' aan haar over te dragen. Eind september 1997 is het provinciaal depot voor bodemvondsten verhuisd naar de voormalige rijstpelle- rij 'Mercurius'. Het adres is: Veerdijk 32, 1531 MS Wormer. Tel. 075-6400255. Op de bovenste foto staan v.l.n.r: Jaap Boeder, Sara Planting, Guus Zeeman, Kees Vriesman. Op de middelste rij staan: Wim Lastdrager en Sietze Planting. Onderaan: Het met was herstelde beeld 'De Visserman' in de werkplaats van de bronsgieterij in Druten. 16

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 18