'TANTE JAANTJES' FUNDERING De achtermuur van de boerderij 'Tante Jaantje' was vochtig. De werkgroep besloot de fundering bloot te leggen om eens poolshoog te te nemen. Wat bleek? De funde ring bestond uit een paar lagen los op elkaar gestapelde stenen. Om het vochtprobleem op te lossen werd op één meter na de fundering met specie bestreken en de grond er weer tegen aangegooid. Die ene meter bleef open, zodat iedereen kan zien hoe eenvoudig men vroeger begon te bouwen. Geen palen 10 meter inheien en geen gewapend beton om daarop stenen te metselen. Gewoon stenen los in het zand en de boerderij staat toch ook al een paar honderd jaar! IN MEMORIAM HENK SCHOORL In het najaar van 1997 overleed op 77-jarige leeftijd Henk Schoorl in zijn woonplaats Hillegom. Henk zat gelijk met mij op de Kweekschool voor onderwijzers in Den Helder. Maar voor de klas heeft hij nooit gestaan. Hij hield van tekenen en speuren in het verle den. Vooral het ontstaan van Noord-Holland had zijn aandacht. Hij schreef onder andere over de geschiedenis van Callantsoog. Zijn boek 't Oge kwam in 1979 uit. In november 1987 was hij als spreker op een bijeenkomst van onze vereniging. Boeiend vertelde hij over allerlei gebeurtenissen in het oude Callantsoog. Onder andere over Jan Harge die in 1740-1742 anderhalfjaar vastgezeten heeft in een hol onder het rechthuis. (Dat stond ongeveer op de plek waar nu de nieuwe Rabobank gebouwd is). Henk we zijn je dankbaar voor alles wat je uitgezocht en daarna gepubliceerd hebt. Dankbaar ook datje toestemming gaf om onbeperkt uitje boeken te mogen putten voor ons blad 'De Cloclc'. Jan Bremer, de vriend van Henk, zal zich over de nalatenschap buigen. Daar zullen onge twijfeld nog vele belangrijke historische artikelen uit te voorschijn komen. Henk, datje moge rusten in vrede. liMüttMMMHMiMMWflllllflBlliyiMIMtl'llilltiill nllll1 IHiWlftHW»HI—IIIHPI11'liWUWBUmillllHBI lllll ii Op 11 oktober 1997 de fundering beke ken. Namens de Historische Vereniging Callantsoog, Wim Lastdrager 15

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 17