CALLINGER ERFGOED JAARVERSLAG 1997 (beknopt) Op 11 juni 1997 opende onze boerderij Tante Jaantje' voor het 4de jaar de deuren. In 1997 zijn er nieuwe dorsdeuren gekomen. Ook kwamen er aan de voorzijde nieuwe luiken. Het schilderwerk buitenom werd voltooid. De verlichting voor de voorgevel werd aangelegd. Binnen werd de grijze tegelvloer in het achterom verwijderd. Daarvoor kwam in de plaats een grenenvloer. Verder werden er allerlei onderhouds-werkzaamheden verricht, zoals het inzet ten van sloten, invoegen van muren, maken en monteren van een luikje in de schoorsteen, maken en aanbrengen van een bloembak, maken van ophangborden op zolder voor exposities en het schoonmaken van diverse gereedschappen. Ook het voortuintje werd regelmatig onder houden. In het bestuur werd C. Spijker als voorzitter op zijn verzoek vervangen door D. Leguit. Secretaris bleef G. Zeeman en penningmeester bleef P. van Gosliga. Als leden gingen door: W. Lastdrager, Jb. Boeder, W. Groothoff, A. Vries-Jimminlc, G. Weij-Dop en C. Spijker. De financiële administratie was in handen van Fi-Alc Servicebureau. De onderhoudsploeg, die iedere zaterdag aantrad, bleef bezig met vernieuwen, verbeteren en restaureren. Samen met de medewerkers die op de openingsuren aanwezig waren, vormden zij de ploeg waardoor ons museum kon draaien. S. Schaap verzorgde gedurende de zomer de indeling van de medewerkers en het administre ren van de ontvangsten. Het bestuur vergaderde vier keer. Het dagelijks bestuur had regelmatig contact met elkaar en met de vrijwilligers van de zaterdagmorgen. Exposities. In het achterom en op zolder hingen tekeningen van Helga Morgenstern. In de woonkamer was een diapresentatie van landinrichting Noord-Holland. Openstelling. Van 11 juni t/m 14 september 1997 van woensdag t/m zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Bovendien de braderie-avonden (9/7 t/m 20/8), de zondagen op 21/9, 28/9, 5/10, 12/10 en in de herfstvakantie. Totaal 86 dagen open, hetgeen 1004 bezoekers opleverde. De 1000ste was mevr. Selzer uit Duitsland. Op de braderie-avonden waren er in de boerderij demonstraties van wolspinnen en houtsnij den. Ook de Westfriese klederdracht werd geshowd. Accordeonmuzielc verlevendigde het geheel. Op het erf werd enige malen vis gerookt. Het zomerhuis werd verhuurd door middel van 'Bungalowverhuur Zeeman'. Dat bereikte weer een keurig resultaat. Het huisje werd verhuurd van 21 maart tot 17 oktober 1997. Het werd 17 keer verhuurd. Bezettingsgraad 82%. Er werden twee nieuwe matrassen en een stofzuiger gekocht. Er werd ook een telefoon met lcostenteller geplaatst. Voor het huisje werd het bloemenperkje weggehaald en de vrijkomende ruimte bestraat. In het najaar is de rietmat van de erfafscheiding vervangen door hout. Conclusie. Het gaat goed met de boerderij 'Tante Jaantje'. De 'zaterdagmorgenwer kers' halen de trottoirte gels uit het achterkamer tje. Ligt er in het witte zand nog iets van waar de1 Maarten Hollander zoekt ernaar. De halken die onder de grenen vloer moeten komen, worden door Hans Bolk geschilderd. 15 november 1997 Het volledige verslag, ook het financieel gedeelte, ligt in de boerderij ter inzage. 14

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 16