DE HISTORISCHE VERENIGING CALLANTSOOG nodigt u uit tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering op vrijdag 3 april 1998 om 20 uur in het dorpshuis 'De Kolfweid' te Callantsoog. AGENDA 1 Opening 2 Notulen Alg. Ledenvergadering d.d. 4 april 1997. (Zie 'de Cloclc' van juni 1997). 3 Ingekomen stukken en mededelingen. 4 Jaarverslag van de secretaresse. (Zie onder deze agenda). 5 Jaarverslag van de penningmeesteresse. 6 Verslag van de kascontrolecommissie en verkiezing van een nieuwe commissie. 7 Mededelingen van de werkgroepen en nieuws over Callinger Erfgoed. 8 Toelichting op de excursie 1998. 9 Bestuursverkiezing. Aftredend: Sara Planting-de Pagter en Jannie Provily-Rietvink. 10 Onthulling beeld 'De Visserman'. 11 Rondvraag. 12 Pauze. 13 Optreden van het Shanty-koor 't Scheepsfolk uit Den Helder. 14 Sluiting. VERSLAG VAN HET TWAALFDE VERENIGINGSJAAR 1997 Sara Planting 1 Inleiding Voor de Historische Vereniging Callantsoog was 1997 een bijzonder goed jaar. Op de Alg. Ledenvergadering van 4 april ontving het bestuur uit handen van de heren de Vries en Leguit een bedrag van 14.000,00 uit de 'nalatenschap' van het bejaardenpension 'Huys ten Oghe'. Het bestuur dacht het geld te besteden voor: De aanpassing van de Dorpsfilm 1954; het aanlichten van de kerktoren en de boerderij 'Tante Jaantje' en de restauratie of vervanging van het beeld 'De Visserman'. Voorzitter Wim Lastdrager nam afscheid van onze penningmeester Co de Bakker en benadrukte dat we in Co een goede penningmees ter hebben gehad. Op 8 juli beleefden we een historische avond. In aanwezigheid van de burgemeester en twee wethouders werden de nieuwe zeilen op onze weidemolen in werking gesteld. De steen met het jaartal 1580 in de kerktoren werd onthuld. De verlichting van kerktoren en boerderij werd ontstoken. Het gaf bestuur en vrijwillige werkers een goed gevoel dat we dit alles bereikt hadden. Op zaterdag 23 augustus was ons jaarlijkse reisje. Het was al weken warm, maar die dag begon met regen. We waren met 47 leden en de reis ging naar Edam, Beets, Oosthuizen, Katwoude en de Zeevang. Overal werden we door de plaatselijke historische verenigingen uitstekend begeleid. Het geheel stond onder leiding van Cor Spijker. Het was een fijne dag. 2 Bestuur De penningmeester Co de Bakker trad af en Suze Vriesman nam zijn plaats in. Wim Lastdrager en Wim Zeeman werden weer voor drie jaar herkozen. 3 Ledenbestand Op 1 januari 1997 waren er 468 betalende leden en op 31 december 1997 479. (We willen zo graag naar de 500!) 4 Algemene Ledenvergadering Op 4 april 1997 in het dorpshuis 'De Kolfweid' tekenden 57 leden de presentielijst. Er werd besloten te starten met de aanpassing van de dorpsfilm 1954 en een beeldenfonds te stichten ten behoeve van de vervanging van het beeld 'De Visserman'. Na de pauze ver zorgde Frans Diederik een lezing voor ons over archeologie die de aanwezigen met inte resse volgden. 8

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 10