TOEN Van de fam. Gras uit Amstelveen ontvingen we bovenstaande ansicht. De foto zal in ongeveer 1900 geno men zijn. Met behulp van de maquette die door Piet Vos Jbz. gemaakt is en in de boerderij 'Tante Jaantje' staat, zijn we te weten gekomen wie er toen in dat stukje 'Oude Laag' woonden. Van links naar rechts: - Tegen het duin staat het huisje van Arie Kooger. Het is gebouwd op vrijwel dezelfde plaats waar eerder de school stond. Het is ook gebouwd met de stenen van die school. In 1959 werd het huis gesloopt om plaats te maken voor het V.V.V. kantoor en de Rabobank. - Naast Arie Kooger woonde Gerrit Balcen Gzn. Hij was visser en visboer. Het huis is verbrand in 1921. Nieuwbouw in 1922. Nu is het de snackbar 'Wip in'. - Daarnaast staat het huis van de wed. A. v. d. Berg, rentenierend caféhouder. Nu is dat de 'Dorpstaveerne' van Renie v. d. Plas. - De boerderij werd bewoond door de fam. Piet Mooij Tzn. Hij is verbrand in 1906. Maarten Hoek bouwde op deze plaats zijn kruidenierswinkel die hij 'de Kleine Winst' noemde. Later werd de zaak voortgezet door de familie Vogelzang. Nu is de fam. Leguit de eigenaar. - (Tussen het huisje van Baken en de winkel van Hoek bouwde Jan Adriaan Vos Azn. in 1916 een woning. Daar woont nu de fam. Tromp in.) - Naast de boerderij stond de woning van Gerrit Baken Jbzn. Hij was gemeentebode en politie. Nu is het café en restaurant 'De Visserman' van de fam. Tromp. - De boerderij die dan volgt is bewoond door Jacob Mooij Tz. Hij is gesloopt in 1906. Op een gedeelte van de grond staat nu de viswinkel van Hoek en op het andere deel de werkplaats van Piet Vos. - We zien ook nog een stuk van het huis van Griet Keuris. Het is gesloopt in 1920. Op een gedeelte van die grond kwam het rechter gedeelte van de werkplaats van Piet Vos. - Op het duin zien we een gedeelte van de woning voor de kantonniers. (Zie ook 'De Cloclc', jaargang 10, no. 2) - Op de voorgrond 'De Buurt'. Nu Dorpsplein. Opmerking: De duinenrij was rond 1900 veel lager dan nu. Maar gelukkig voor de Callants- ogers was ze toen veel breder. De uitgever van de ansicht was W. D. Niestadt en Zn. te Schagen. INTERIEURS Wij hebben een verzoek gehad van de Universiteit Leiden om hulp bij hun interieur-project. Wij vragen daarom aan onze leden of zij foto's of prenten hebben van b.v. schilderijen waarop te zien is, hoe een interieur er vóór 1900 uitzag. Het gaat om huiskamers, winkels en regen tenkamers. Indien u daarvan in bezit bent, neemt u dan kontakt op met Jannie Provily. (0224- 581501) - Op het duin staat de Badtent. Callantsoog, Oude uaag, 66

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 6