VAN ONDER HET STOF 1921 'ALGEMEEN BELANG'VERGADERDE Donderdag 6 januari vergaderde de vereniging "Algemeen Belang" alhier, in het lokaal van den heer J. van Scheijen te Groote Keeten. Aanwezig waren 19 leden Na de opening der vergadering door den voorzitter, heer A. Toes, werden de notulen der verga dering van 12 Dec. 1919 gelezen en goedgekeurd. De rekening over 1920 werd door de leden A. Boontjes, M. Thomasz en J. Langhorst, nagezien en in orde bevonden. Het batig saldo over 1919 bedroeg 65,6872, de ontvangsten beliepen 17,25, de uitgaven 31,18, batig saldo over 1920 51,7572 Onder dankzegging aan den penningmeester, den heer Jn. van Scheijen, wordt de rekening goedgekeurd. In het jaarverslag, voorgelezen door den secretaris, J. Hollander, wordt 1920 voor Algemeen Belang geen gunstig jaar genoemd. Wel werden 14 nieuwe leden geboekt, doch het ledental verminderde met 2 wegens overlijden, 3 wegens bedanken en 4 wegens verhuizen. Op ver scheidene verzoeken was niet eens antwoord ingekomen. De aftredende bestuursleden, K. Hollander Jr., J. Toes en G. Dekker Az., werden herkozen. Allen namen de benoeming aan. Besloten wordt, dat drie bestuursleden een onderhoud zullen aanvragen met den burgemees ter van Callantsoog, om met het oog op de werkeloosheid te spreken over het aanleggen van een harden weg onder duin, van paal 4 naar Callantsoog. Zoo noodig zal het bestuur zich schriftelijk wenden tot den betrokken minister, opdat zoo spoedig mogelijk dat werk zal wor den uitgevoerd. Aan het polderbestuur van Zijpe zal worden verzocht de Zantemerkluft te verbeteren, zoo mogelijk een meter te verbreeden. De commissie, die zich belast heeft met het onderzoek naar de mogelijkheid om een school voor Groote Keeten en omgeving te krijgen, heeft geen resultaten bereikt. Een voorstel van den heer D. J. Modder, om financiëlen steun te verleenen voor het beharden van de wegen - de Voorweg en de weg door de Groote Keeten - wordt met 15 stemmen voor aangenomen. De vereeniging zal voor elk 10 bijdragen. De heer A. Leijen zegt de leden van Algemeen Belang dank voor den steun, dien hij genoten heeft. Hierna sluiting. LILLUK Als je zo rond 1910 achter in de Voorweg woonde, op de plaas waar nu Klaas Hoogschagen woont, dan woonde je puur achterof. Bezoek of visite was dan ook min of meer een uitzonderlij ke gebeurtenis. Op een dag zou moeder Antje 's middags visite krijgen van een vrouw uit de Groote Keeten. Zoontje Piet, een lopertje van een jaar of vijf, was hiervan op de hoogte en wachtte reeds. Maar uiteindelijk, toen het te lang duurde, was hij naar buiten gegaan en zo kwam het dat de visite al was gearriveerd, zonder dat hij dat had bemerkt. De situatie in de kamer was zo dat de tafel tegen de muur stond tussen de twee ramen. Moeder Antje zat aan de ene kant voor het raam en de visite tegenover haar aan de andere kant voor het andere raam. Daar verscheen Piet plotseling voor het raam van moeder: "Is ze d'r al?" vroeg hij. Moeder Antje antwoordde een beetje terughoudend: "Jaah." Piet naar het andere raam, handen langs het hoofd en tegen het glas voor een goede observatie en toen terug naar het raam van moe der met de woorden: "Wat is ze lilluk hè?" CALLINGER ERFGOED Als u verhuist, wilt u dit dan melden aan het nieuwe kantooradres van de heer Filemieg, Wittepaal 245 J, 1742 LB Schagen. Bij het opruimen van een zolder in het huis van zijn overleden moeder kwam een van onze leden het volgende krantenknipsel tegen. Guus Zeeman Obligatiehouders opgelet! 47

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 7