EEN HISTORISCHE AVOND 8 juli 1997. Een prachtige zomeravond. Een honderdtal sponsers van onze weidemolen verza melen zich op het parkeerterrein 'de Kieftenglop'. Daarna wandelt de groep over het fietspad langs de Zuidschinlceldijk in de richting van de weidemolen. Dan over een weiland met nieuwsgierige paarden naar de molen. Die staat keurig geschilderd en getooid met vlaggetjes in de avondzon te pronken. Cor Spijker, de man die in 1990 het initiatief nam tot het bouwen van de molen houdt een korte toespraak. Hij herinnert aan de offergezindheid van vele molensympathisanten die zo'n 10.000 bijeen brachten en het vele werk van vrijwilligers. In het bijzonder het werk van Kees Zwaan. Hij bouwde de molen. Bram van der Welle maakte het binnenwerk en het in augustus 1996 vijftig jaar getrouwde echtpaar Lastdrager zorgde voor zeilen. De bruine houten borden langs de wieken zijn nu vervangen door witte zeilen, die gemaakt zijn door de firma 'De Twee Gesusters' in Schagen. Corry Lastdrager wordt uitgenodigd de vang los te gooien en met een duwtje de wieken in beweging te zetten. Applaus van de toeschouwers begeleidt het draaien. Een zacht briesje zorgt ervoor dat de wieken blijven draaien. Het is een schitterend gezicht. Na het geheel bewonderd te hebben wandelt het gezelschap waaronder burgemeester Gutlcer en echtgenote en twee wethouders namelijk de heer Bos en mevrouw Kruit naar het Kerkplein. Staande onderaan de kerktoren houdt voorzitter Wim Lastdrager een praatje. Hij vertelt over de geschiedenis van Callantsoog en het bouwen van de kerk en de toren. Er staan twee jaartallen op de toren namelijk 1671 en 1925. Die hebben met restauraties te maken. Nu komt er een steen bij met 1580 erop. Hij is gemaakt door de heer Volten sr. uit Schagen en ingemetseld door Maarten Bakker. Dit jaartal geeft het bouwjaar van het kerkje aan. Mevrouw Gutlcer onthult de steen door het wegtrekken van de Nederlandse vlag. Daarna mag mevrouw Kruit op een knop drukken en op die manier de verlichting op de kerktoren ontsteken. Beide dames ontvangen daarna bloemen. Jan Willem Twislc onder wiens leiding de verlichting is aangelegd en zijn vrijwillige gravers kunnen tevreden zijn. Het applaus dat opklinkt geldt vooral voor hun werk. Het gezelschap loopt nu naar de boerderij 'Tante Jaantje'. Daar ontsteekt Jan Willem zelf de verlichting. Dan is het tijd voor hapjes en drankjes. In de oude boerderij is het met al die pratende mensen nog lang gezellig. Met dank aan de sponsers van het verlichtingsfonds: De kermisexploitant, de ondernemersverenigingen Groote Keeten en Callantsoog en het bestuur van het voormalige 'Huys ten Oghe'. Arno Vriesman, Gerko Spijker en Arno Boeder graven en hakken voor de kerk een geul. Daar moet de kabel voor de verlichting in komen te liggen. 44

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 4