WESTFRIESE MIDDAG Op zondag 26 oktober 1997 organiseert de stichting Kunst Callantsoog een Westfriese middag in de dorps kerk. Enkele leden van het schrijverscollectief 'Skroivendevort' komen dan vanaf 15 uur voordragen en vertellen. De toegangsprijs is 7,50 inclusief consumpties. DORPSFILM 1954 Het heeft wel even geduurd, maar nu is toch deze historische film op videoband overgezet. Hij is van ondertitels voorzien en aan het eind hoort u zelfs een originele uitvoering van de Dorpsfanfare anno 1954! Het was een hele klus om de namen van de ongeveer 291 personen die op de film voorkomen te achterha len. Een karwei van vele uren, waarbij enkele oudere Callantsogers de werkgroep 'Film 1954' flink gehol pen hebben. Het technisch zeer moeilijke werk, namelijk het ondertitelen en het invoegen van muziek, is gedaan door Theo Kok Communicatie Amersfoort. Heel ontroerend is het om al die oude Callantsogers nog eens zo duidelijk te kunnen zien. En wat is het dorp in 43 jaar veranderd! Let u vooral op de Abbestederweg. Toen een landweggetje, nu een autoweg met fiets- en voet paden. Enfin komt u zelf maar kijken. De videoband wordt in het Dorpshuis op een groot scherm geprojecteerd op zaterdag 29 november 1997. De kosten voor het maken van deze unieke videoband werden grotendeels gedekt door een financiële bijdrage van de voormalige stichting 'Bejaardenpension Huys ten Oghe'. GIFT Van de uitvaartvereniging Callantsoog ontving de Historische Vereniging voor de activiteiten van haar werkgroep begraafplaats 500,00. Het fotoboek: 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger' is bij de firma Leguit nog te koop. De laatste 50 exemplaren kosten slechts 14,95. Eerder 26,00. P.S. Het is mogelijk deze tegen kopiëren beveiligde band te kopen. U hoort op de najaarsbijeenkomst daar meer over. Heel Callantsoog verfilmd. 42

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 2