SCHADE HERSTELD GOEDKOOP!? De morgen na het bombardement op Callantsoog (16 mei 1941) stonden Annie de Vries en haar vader Piet naar de zomerwoning 'Klein Callinge op 't Oghe' te kijken. Het huisje met zijn door bomscherven veroorzaakte gaten zag er triest uit. Toevallig kwam ook de eigenaar, de heer Stuivenberg, kijken. Hij liep om het huisje heen, keek verdrietig en zei: "Wilt u het niet kopenVoor 500,00 mag u het hebben." Annie zag het wel zitten, maar vader Piet schudde zijn hoofd. "Dat bedrag komt er nooit meer uit!" Als Annie nu langs het huisje loopt, denkt ze nog vaak aan de gemiste kans. De waarde op dit moment (1997) is meer dan een ton! MOTOREN EN MILITAIREN Een lezeres van 'de Clock' kwam in een oud album een bladzijde tegen uit 'de Stad Amsterdam'. Uitgegeven in 1929. Omdat de foto's enigszins betrekicing hebben op Callantsoog publiceren we die. Links onder staat de motorbrigade voor de boerderij van de fam. Kruit en het huis van de fam. Worp. Rechtsonder staan ze waarschijnlijk op de Duinweg, even ten noorden van de Seinpost. De oefening der Vrijwillige Motorhrigade te Callantsoog We lazen in een van de boeken van Piet Vos Jbz. het volgende: Mei 1941. De door Engelse bommen aange richte schade bij Teun Mooij 'achter duintje' is hersteld. In rekening gebracht: Huis f 75,00. Schuur f330,00. ('achter duintje' was erbij geschreven om aan te duiden welke Teun Mooij het betrof. Zo werd er en wordt er vaak ook nu nog, gesproken over: Teun Mooij 'de knuppelaar' en Teun Mooij 'de post'. Redactie) De flying start voot den bet roti wbaarheldsrlt der atdcebng motorei Een oefening van de afdeeling mitrailleurs. Stagnatie voor een opgebroken brug te Monnikendam. 60

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 20