AFSCHEID BARAK Augustus 1953. Jaap Zwaan, Arie Baken, Jo Beun, Jan Hoek, Arie van Scheijen, Arie Nieuwland, Piet Tromp, Klaas ten Boekei, Teun Oskam, Piet Weij, Dick Bart, Jaap Vriesman jr., Henri Vriesman, Jan Borst en Arend Kruit maakten bij het afscheid van de Barak en het echtpaar Vriesman het volgende gedicht: Na het vertrek van Jaap en Mien (de Waal) Werd naar een andere kastelein omgezien. Weldra ging de mare Aris Vriesman verkoopt voortaan de oude klare Al was het eerst wat vreemd die nieuwe kastelein Spoedig hadden wij reuze gijn, Want al leken ze eerst wat stil die twee Ze vielen toch geweldig mee. 't Gaat soms wel wat ruig met al die jonge klanten Aris bleef Aris, maar Ma werd onze tante, Want al heb je honger; geen last tante Ma heeft wel brood in de kast. Zondagsavonds zit aan het hoofd van de tap heel parmant Onze kleine Oberleutenant. Verder zit er dan Teun die praat Beter als de beste advocaat. Zo met zo'n heel stel Komt de gezelligheid snel. We kaarten dan door tot klokke elf Maar ook wel eens later, want de tijd gaat vanzelf. Aris zijn klok is niet al te best, Meestal twintig mimuten vlugger dan de rest. Kleine Pietje Weij. Als hij een paar borreltjes op had begon hij Duits te praten. Alsjannie te bed was gegaan Stak Ma vaak een piraatje aan, Want dochterlief vond het wel wat gek Moeder met zo'n stinkstok in haar(mond). Maar eenmaal is het toch wel En krijgt bij het afscheid het hele stel Van tante Ma een bakkie troost En verdwijnen dan de een naar Noord de ander naar Oost. Totdat de volgende Zondag na het voetbal klokke vier Weerklinkt de noodkreet BIER. Zo is het gegaan al 5 jaar lang En wij wilden nog wel zo'n tijdje aan de gang Maar het schijnt dat hieraan komt een eind Want de Barak die verdwijnt. Maar iets dat niet verdwijnen zal Is de vriendschap met ons allemaal. En wij bieden als dank voor wat jullie voor ons hebben gedaan Deze herinnering aan Met de hoop dat straks in het nieuwe huis U met genoegen denkt aan ons, het vrolijk gespuis. 1955 Het bestuur van de V.V.V. vergadert voor het huis van Wiebe Geerts op de hoek van de Zeeweg en de Jewelweg. Nu Zeeweg 41. Wiebe Geerts zien we op de rug. Hij was gemeente-ontvanger en ambtenaar ter secretarie. Verder van links naar rechts: Piet de Haan (wethouder PvdA), Rein Koelemeij (correspondent V.V.V.), Jacob Mooij Mz. (voorzitter), burgemeester W.L. Correljé, W. Lastdrager (redacteur Badbode), Jaap Hollander en Jacob Vos Pzn. Het jongetje met de hond is Arie Kruit. 50

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 10