EXCURSIE, 23 AUGUSTUS 1997 NAAR EDAM Vertrek 8.30 uur vanaf het Dorpshuis. Voor deze excursie hadden we een bus besproken voor 30 personen. De belangstelling was ech ter groter dan we verwacht hadden. Binnen een paar dagen stonden er al 45 personen op de lijst. We zullen daarom een grotere bus huren. Er kunnen zich dus nog 5 leden opgeven. Kosten 50,00 per persoon. De kascommissie maakte op de alg. vergadering van 4 april j.1. het bestuur attent op het negatieve saldo dat bij de laatste excursie was ontstaan en suggereerde dat daar iets aan gedaan moest worden. Dat tekort is gekomen doordat op het laatste ogenblik een paar deelnemers afzegden, terwijl ze nog niet betaald hadden. Om verdere 'ongelukken' te voorkomen heeft het bestuur nu een paar regels opgesteld. 1 Opgeven bij de excursieleider, Cor Spijker. Het mag telefonisch, 0224-581823. 2 U ontvangt daarna een acceptgirokaart. Deze binnen 14 dagen naar de bank sturen. 3 Niet leden betalen altijd 5,00 meer. Uitgezonderd de gezinsleden van een lid. 4 Mocht men onverwachts niet meekunnen, dan dit zo spoedig mogelijk melden aan de excursieleider. Er zijn dan twee mogelijlcheden: a. Er is een reservelijst en een daarop staande persoon kan invallen. Het gestorte bedrag wordt dan teruggestort verminderd met 5,00 administratiekosten. b. Er is geen reservelijst. Dan krijgt men alleen geld terug van de niet gemaakte kosten, eveneens verminderd met 5,00 administratiekosten. VERGADERING MONUMENTENCOMMISSIE ZIJPE Op 26-3-1997 vertegenwoordigde ons bestuurslid Janneke Verburg de Historische Vereniging bij de vergadering van de monumentencommissie Zijpe. Voor onze vereniging waren de pun ten gevelsteen 1580 plaatsen in de voorzijde van de kerktoren en het beleid ten opzichte van het beeld Visserman belangrijk. Wat betreft de gevelsteen besloot de commissie een positief antwoord uit te brengen naar B en W. Zij gaat er mee akkoord dat de steen geplaatst wordt, mits dit op een verantwoorde manier gebeurt. Ook het beeld 'De Visserman' krijgt positieve aandacht. Er wordt vervanging geadviseerd. Misschien moet er gedacht worden aan een identiek beeld in een andere houdbare steensoort of in brons. RECTIFICATIE In 'Gisteren is ook een beetje geschiedenis' - zie 'de Clock' no. 1, 1997 - blz.14, stond dat de onderne mers Meenhorst en Smits met de verkoop van hotelappartementen aan de Duinweg in Groote Keeten waren begonnen. Dat is niet juist. Alleen de heer Smits verkoopt. Tevens moeten we nog in bovengenoemde rubriek vermelden dat naast de vrijwilligers Nic Smit en Maarten Hollander ook Jan Timmerman in 1996 25 jaar bij het reddingstation Callantsoog was. In de advertentie van de VW Noordzeestrand Zijpe is het faxnummer niet juist. Het moet zijn 0224-581540. En dan de vervelende fout op ons mooie voorblad, 1996 moet 1997 zijn. Zowel de redactie als de drukker zijn hierbij in de fout gegaan. Excuses! In deze Clock zit een sticker die u op het foute jaartal kan plakken. UITNODIGING Op dinsdag 8 juli 1997 om 20 uur het in werking stellen van de weidemolen met echte zeilen, het onthullen van de gedenksteen in de kerktoren, het ontsteken van flood- light bij de kerktoren en de boerderij 'Tante Jaantje'. Om 21.30 uur zijn er hapjes en drankjes. Zie de uitnodiging in ■^deze 'Clock'. 24

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 4