NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING, 04-04-1997 Sara Planting In het Dorpshuis 'de Kolfweid' zijn alle bestuursleden aanwezig t.w.: W. Lastdrager, C. de Bakker, J. Provily-Rietvink, C. Spijker, A. Vries-Jimmink, W. Zeeman en S. Planting-de Pagter. 1. Om 20.00 uur opent voorzitter Lastdrager de vergadering en heet allen (57 leden) welkom. 2. De notulen van de A.L.V. 04-04-1996 worden goedgekeurd. 3. De penningmeester heeft het financieel overzicht 1996 op de tafels neergelegd, zodat iedereen er kennis van kan nemen. De heer Holst doet een suggestie om op betaling per machtiging over te gaan. De penningmeester stelt dat dit te veel tijd kost. Tot nu toe gaat het op de oude manier prima. 4. De heer van Gosliga brengt namens de kascommissie verslag uit. Alles is in orde bevonden. Er wordt een extra agendapunt ingelast. Ab de Vries vertelt over het tehuis 'ten Ooghe' dat helaas moest verdwijnen met alle droeve zaken die daarbij behoorden. Nadat alles geregeld was, bleef er nog een bedrag over. Samen met Diclc Leguit heeft hij ervoor gezorgd dat dit voor een deel ten goede kwam aan de Historische Vereniging. De beide heren overhandigen de voorzitter drie cheques. Een voor aanpassing van de oude dorpsfilm 1954 van 8000,00, een voor de restauratie van het beeld 'de Visserman' van 5000,00 en een voor de verlichting van de kerktoren en de boerderij van 1000,00. De voorzitter is bijzonder blij met deze bedragen. 5. Werkgroepen: Boerderijbeschrijving: deze groep vraagt nog steeds om leden, wie wil? Archeologie: Het bestuur wil deze ook weer opstarten. Wie o wie? Molen: De molenaar is ziek geweest, maar gelukkig weer herstellende. Ondanks dit alles gaat het goed met de molen. Door de gulle bij drage van het gouden paar Lastdrager zullen de zeilen nu spoedig aan de wieken bevestigd kunnen worden. Film 1954: Dank zij de gift lcan er meteen aan begonnen worden. Begraafplaats: Daar wordt regelmatig gewerkt. Callinger Erfgoed: De heer G. Zeeman doet verslag: alles gaat goed. Het ligt in de bedoeling in het jaar 2000 met de aflossing van de obligaties te beginnen. Aan het woonkamertje is men helaas door ziekte van de ontwerper nog niet begonnen. 'De Cloclc': Jacob Vos heeft zich uit de redactie teruggetrokken. Zijn plaats is ingenomen door Herman Bloem en Ria Spijker. De voorzitter vindt het jammer dat Jacob Vos er niet is. Hij bedankt hem toch voor zijn inzet van meer dan 11 jaar. 6. Bestuursverkiezing: Wim Lastdrager en Wim Zeeman treden af en worden herkozen. De pen ningmeester C. de Bakker treedt ook af. Hij is niet herkiesbaar. De voorzitter bedankt hem voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Na zes jaren van fijne samenwer king is het jammer dat hij weggaat. In zijn plaats komt Suze Vriesman. De voorzitter heet haar welkom en dit geldt ook voor Janneke Verburg. Zij zal zich speciaal met exposities in de boerderij gaan bezighouden. 7. Excursie: Cor Spijker regelt die dit jaar. 8. Ledenbestand: Wim Zeeman vertelt dat er 472 betalende leden zijn. 9. Rondvraag: Cor Spijker vertelt over het project 'de Vleet' (Ecomare Texel). Wim Lastdrager vertelt over de verlichting van boerderij en kerktoren. De firma Twisk zal die aanleggen. Vrijwilligers zullen het graafwerk verrichten. De steen met het jaartal 1580 in de kerktoren metselen gaat ook gebeuren. Het beeld 'de Visserman' vervangen, zal nu ook dankzij het geschonken bedrag en de actie die het bestuur wil starten in afzienbare tijd zijn beslag krijgen. Na de pauze vertelt de heer Frans Diederik aan de hand van dia's over het oude Callantsoog en de vondsten die daar zijn gedaan. Het is interessant. Ook zijn er nog mogelijkheden voor de archeologische werkgroep om b.v. bij Groote Keeten naar oudheden te zoeken. 10. Tot besluit danlct Wim Lastdrager de heer Diederik en wenst alle aanwezigen een wel thuis. Het voltallige bestuur van de Hist. Ver. C'oog achter de tafel op 4-4-1997. Foto Sietze Planting 40

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 20