CAILINGER ERFGOED 1996 was het derde jaar dat de boerderij gedurende de zomermaanden haar deuren opende voor het publiek. Tweemaal ging de boerderij open voor andere activiteiten, t.w. de officiële overhandiging van het boekje 'Fietsroute door de Zijpe' aan burgemeester Gutlcer en in december gebruikten de cursisten van een bloemschikcursus de boerderij voor een expositie. De zaterdagochtend is uitgegroeid tot de 'standaardwerktijd' in onze stolp. Vrijwilligers zijn dan bezig met allerlei klussen. Tijdens de koffie komen vervolgens de dorpszaken aan de orde en worden er sterke verhalen verteld. In juni is het gelukt om opslagruimte te vinden voor tijdelijk overbodige spullen. Er verscheen samen met de Historische Vereniging een folder over de boerderij. Deze is op diverse drukbezochte plaatsen in ons dorp neergelegd. De oplaag was 2000. Bestuur: C. Spijker, voorzitter; G. Zeeman, secretaris; P. van Gosliga, penningmeester; W. Lastdrager, PR en contact met Hist.Ver.; Jb. Boeder, W. Groothoff, D. Leguit, A. Vries- Jimminlc, G. Wey-Dop. R. Filemieg, financiële administratie. De organisatie van dienstdoende medewerkers was weer in handen van S. Schaap. Het bestuur vergaderde 4 x. Het dagelijks bestuur had regelmatig contact met elkaar. Voor de openstelling was er een avond met medewerkers, waarop informatie werd gegeven. Gebeurde werkzaamheden: - Het voormalige keukentje is omgebouwd tot expositieruimte en het achterom werd even eens als zodanig ingericht. - Het tuintje aan het Dorpsplein werd opnieuw aangelegd en er kwam een buitenkraan. - Een loden kraag werd aangebracht rond de voorschoorsteen. - Een viertal raamluilcen werden gemaakt. (Moeten nog opgehangen worden) - Er kwam een naambord in het voortuintje. - Enkele meters van de koegang werden opnieuw bestraat met 'boerenklinlcertjes'. - De boerderij werd voor een gedeelte buitenom geschilderd en ook binnen werd de kwast gehanteerd. Het boerengereedschap werd opgeknapt en een driewielderlcar gerestaureerd. - Een bak onder de slijpsteen en een mellcbussenrelc werden getimmerd. - Verder tal van kleine werkzaamheden. Exposities: De boerderij was in het seizoen open alle dagen behalve maandag en dinsdag. Openingstijden van 15.00 tot 17.00 uur. Op woensdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Tevens nog drie zondagmid dagen in september. Totaal 72 keer open, hetgeen 712 bezoekers betekende. We konden dit jaar ook weer wat meer laten zien, zo was er in het vierkant een wand ingericht over de geschiedenis van het reddingsstation Callantsoog van de KNRM. In het achterom was een ten toonstelling van zondagsschilders. In de vroegere keuken had de archeologische werkgroep Schagen een en ander tentoongesteld. Op de zolder was een maquette, gemaakt door Piet Vos, te zien van Callantsoog 1905. In de diaprojector was een nieuwe serie plaatjes te bewonde ren. Tijdens de braderie-avonden waren in de woonkamer de kantklosster mevr. Brugman en aan het spinnewiel de dames Zeeman en Baltus. Op het erf werd tweemaal visgeroolct. Zomerhuis: De verhuurperiode liep van 22 maart tot 2 november. Bezettingsgraad 75%. De nationaliteit van de huur ders was: Duits 19 x, Nederlands 2 x, Russisch 1 x. Een positief beeld, waardoor we het financiële gedeelte van onze museumboerderij gezond wisten te houden. Uit het jaarverslag van Guus Zeeman December 1996. Melkbussenrek en slijpsteen tijdens de show van bloemstukken. Foto's Wim Lastdrager 5

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 5