VERSLAG VAN HET ELFDE VERENIGINGSJAAR 1996 DE HISTORISCHE VERENIGING CALLANTSOOG nodigt u uit tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering op vrijdag 4 april 1997 om 20.00 uur in het dorpshuis 'de Kolfweid' te Callantsoog. AGENDA 1 Opening. 2 Notulen Alg. Ledenvergadering d.d. 4 april 1996 (Zie 'de Clock' van juni 1996) 3 Ingekomen stukken en mededelingen. 4 Jaarverslag secretaresse (Zie onder deze agenda). 5 Jaarverslag van de penningmeeester. 6 Verslag van de kascontrolecommissie en verkiezing van een nieuwe commissie. 7 Mededelingen van de werkgroepen en nieuws over Callinger Erfgoed. 8 Toelichting op de excursie 1997. 9 Bestuursverkiezing. Aftredend: Wim Lastdrager, voorzitter en Wim Zeeman, ledenadmininistratie, bei den stellen zich herkiesbaar. Co de Bakker, penningmeester is helaas niet herkiesbaar. Mevr. Suze Vriesman is bereid zijn plaats in te nemen. Voor een andere vacante plaats heeft mevr. Janneke Verburg zich beschikbaar gesteld. Eén bestuursplaats is dus nog vacant. Kandidaten of eventuele tegenkandidaten kunnen zich aanmelden bij de secretaresse. 10 Rondvraag. 11 Pauze. 12 Daarna zal de heer Frans Diederilc voor ons een praatje houden over archeologische vondsten die waar schijnlijk rond Callantsoog nog gedaan kunnen worden. 13 Sluiting. Sara Planting 1 Inleiding Het jaar 1996 is voor de Historische Vereniging goed verlopen. Op zaterdag 1 juni was de excursie. We volgden de Aldfaers Erf Route, een bijzonder mooie tocht en ook heel gezellig. Het weer was ons goed gezind, de heer Van Gosliga was onze reisleider. Er gingen jammer genoeg slechts 31 leden mee. Er waren ook twee kleine excursies onder leiding van Cor Spijker. Op 3 juli naar de watermolen van Kees Schagen, waar ons alles uitgelegd werd. Op 8 augustus 's avonds een excursie naar onze Weidemolen. Onder het genot van koffie konden we een kijkje nemen in het binnenste van de molen. We besloten dit jaar geen najaarsvergadering te houden. 2 Bestuur De heer Adriaan Kuiler vertrok in september naar het buitenland. Enkele leden van het bestuur heb ben hem ten afscheid een attentie gebracht. Vice-voorzitter Annie Vries-Jimmink en Cor Spijker wer den herbenoemd. 3 Ledenbestand Op 1 januari 1996 waren er 461 betalende leden en op 31 december 468, dus een kleine stijging. We zijn dit najaar gestart met een ledenwerfactie onder de nieuwe inwoners van Callantsoog, we hopen zo het aantal van 500 leden te bereiken. 4 Alg. Ledenvergadering Op 4 april in het dorpshuis 'Kolfweid', 35 leden tekenden de presentielijst. Er werden geen belangrijke besluiten genomen. De heer Do van Dijk verzorgde een dia-presentatie voor ons over het Zwanenwater. De beelden waren schitterend. 5 Verenigingsorgaan 'de Clock'. De redactie bestond uit: Wim Lastdrager, Jacob Vos, Annie Smit-de Vries en Jannie Provily. Helaas heeft Jacob Vos besloten uit de redactie te treden. Hij is wel bereid uit zijn grote hoeveelheid vastgelegde wederwaardigheden, in het bijzonder die van zijn vader, gegevens aan de redactie door te geven. Zijn plaats zal door Herman Bloem worden ingenomen. De redactie verzorgde 4 uitgaven. De druk werd verzorgd door Drukkerij Steenman in Oostwoud. Losse verkoop gebeurde door de fa. Leguit, het Coraaltje, de V.V.V. en vanuit de Boerderij. De oplage was 4 x 550 stuks. 6 Werkgroepen. a. Boerderijbeschrijving. Van deze werkgroep zult u binnenkort weer iets te lezen krijgen. b. Archeologie, misschien opnieuw opstarten? c. Film 1954. Deze werkgroep is op dit moment druk bezig. Misschien kunnen we u op de vergadering meer vertellen. d. Weidemolen. De molen draait onder leiding van Cees Zwaan gestadig. Tot onze vreugde hebben we dankzij het gouden paar Lastdrager het geld bijeen voor de zeilen die nu in de maak zijn. e. Begraafplaats. De werkgroep is bij goed weer op dinsdagmiddag op het kerkhof te vinden. Er hangt nu een kastje aan de kerkmuur met namen van historisch belangrijke graven. f. Callinger Erfgoed. Op zaterdagmorgen gaat het werken door vrijwilligers in de Boerderij nog steeds door. (Zie jaarverslag Callinger Erfgoed) Het financieel verslag ligt op de Alg. Vergadering in de zaal op de tafels. Eventueel kan het van te voren worden opge vraagd bij de penningmeester. Tel: 0224-581860. 4

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 4