LANDING VAN ENGELSE TROEPEN, 200 jaar geleden Herdenking 1799 -1999. In 1999 vindt de herdenking plaats van de aanval van Engelsen en Russen op de kust tussen Groote Keeten en Huisduinen. Tevens wordt aandacht besteed aan de gevechten die na de lan ding in Noord-Holland ontstonden. Alle Historische Verenigingen van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal zijn al maanden bezig om alle gegevens uit die periode boven water te halen. Met die gegevens wil het herden kingscomité een boek schrijven. Nu is mijn vraag of er in Callantsoog nog iemand verhalen uit die tijd weet, of andere interessante gegevens voor ons heeft. Tevens komt er een toeristische route die langs alle plaatsen loopt waar iets gebeurd is. Bijvoorbeeld langs de kerk van Callantsoog die door de Engelsen gebruikt werd als paarden stal. We willen dan in de boerderij 'Tante Jaantje' een kleine expositie samenstellen van voorwerpen uit die tijd. De vraag is dus, als u voorwerpen of andere interessante dingen heeft, wilt u die dan in bruikleen afstaan voor de expositie. Reacties op dit artikel graag naar S. Planting-de Pagter, Groenland 17, 1759 XA Callantsoog. tel: 0224-582493. Deel van een kaart waarop de landing van de Engelse troepen tussen Groote Keeten en Kleine Keeten te zien is. Posities van de Engelse invasievloot en de Bataafse verdedigers op de avond van de 26ste augustus 1799. A De Engelse invasievloot. B Ondersteunende oorlogsschepen met vuurbanen. C en D Plaats van de verdedigende Bataafse infanterie. E Groote Keeten. F Kleine Keeten. Tussen E en F 'de Groote Scheidingssloot'. Deze scheidde het Koegras van de Zanddijk af. Uit een brief van de heer Smeding op 12 december 1799. wat zal ik schrijven, mijn pen verswakt. Callantsoog is Callantsoog niet meer, onse inwoonders zijn meerendeels arm, hunne goederen ontstolen en veele huijsen geruïneerd. Godts huijs ziet er deplorabel uijt. Daar is niets meer in van Hout, zoals het klankbord hetgeen boven de predikstoel heeft geweest, allen Banke, Stoelen, Bijken beschutte Langs de Muren, alles is weg en verbrand (Uit Sprokkelingen, J. Baken Gzn.). Sara Planting 17

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 17