DRINKWATER? Jacob Vos Pzn. De familie van Andel had in 1930 een villa op de duinrand laten bouwen. Het waren beste mensen, die door sommige Callantsogers enigszins excentriek werden gevonden. Het waren natuurmensen tot op het bot. Strenge vegetariërs en met de kippen naar bed en opstaan zodra de zon weer om 't hoekje keek. Ze sliepen bij voorkeur in de openlucht op kribben. Mevrouw had van het uitgekamde haar van de langharige hond die ze bezaten een truitje gebreid. Het huis op het duin is op last van de Duitsers in 1943 gesloopt. Na 1945 was het hun gelukt om het vervallen boerderijtje 'Hoeve Afrika' te kopen. (1949 red.) De kapschuur die er vroeger stond, was in de oorlog door de Duitsers opgestookt. Het huisje werd verbouwd en er kwam een schuurtje naast. Dat behoefde geen dienst te doen als garage, want een auto had de familie nooit gehad. Hij was leraar en het gezin genoot voortaan elke vakantie van hun geriefelijk woninkje. Een paar jaar later moest ik samen met Dirk Wittebol enige onderhoudslclusjes aan 'Hoeve Afrika' doen. Het was na de winter en de familie woonde voor een korte vakantie in het huis. Om drie uur werden we voor een kopje thee naar binnen geroepen. Dat werd gezet van water uit de regenbak, want er was aan de Duinweg nog geen waterleiding. Dirk was na de thee nieuwsgierig hoeveel water er in de bak stond en lichtte het deksel op. Hij riep mij er bij en wees me op de dode padden die in het water dreven. Het commentaar van Dirk was: "An de thee proefde je niks." Het kan toch lang aan als je weet dat de familie alleen over dat water beschikte en over ziek tes heb ik nooit gehoord. BEDANKT TROUWE BEZORGERS VAN 'DE CLOCIC! Het bestuur bedankt de bezorgers van 'de Cloclc' buiten Callantsoog heel hartelijk voor hun jarenlange inspanning. Het bezorgen is namelijk niet meer nodig. Waarom niet? We moeten om een gunstig tarief bij de P.T.T. te bedingen minstens 250 stuks ter bezorging aanbieden. Prijs 1,19 per stuk. Verzendkosten 297,50. Bij minder is de prijs 2,10. Het is dus duidelijk dat we goedkoper die 250 kunnen versturen dan anders de 145 waarvan de verzendkosten 304,50 waren. Tevens besparen we onze bezorgers veel moeite en kosten om de gehele omgeving af te rijden. De meesten hebben het karwei 11 jaar geklaard. Ze hebben ons uitstekend geholpen. Mede door hun inspanning konden we 'de Cloclc' steeds beter en verzorgder maken. Bedankt Jan van Scheijen (Schagen), Jacob Vos (Den Helder) en Jan Rietvink (Alkmaar). In Callantsoog waren het de heren Tibbe en Mooij die voor postbode speelden. Natuurlijk werd en wordt hun inzet ook hogelijk gewaardeerd! CONTRIBUTIE Mocht u door de een of andere oorzaak de acceptgiro niet ontvangen heb ben of bent u hem kwijtgeraakt dan kunt u de 30,00 betalen: via de Postbank 5173596 of via de Rabobank Schagen 3574.45120 (Postbankgiro nummer 205129). Graag erbij vermelden: contributie h.v.c. 1997. U weet het, als we uw contributie niet voor 1 februari 1997 ontvangen hebben, zenden we u geen 'Cloclc' meer toe. OUDE JAARGANGEN Er is nog een voorraadje oude jaargangen van 'de Cloclc'. Ze zijn te lcoop voor 10,00 of 15,00. Interesse? Komt u dan op zaterdagmorgen naar de boerderij 'Tante Jantje' aan het Dorpsplein te Callantsoog. Baten 16

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 16