GISTEREN IS OOK EEN BEETJE GESCHIEDENIS door Jan Mooij Pzn. en Herman Bloem. Het gebeurde in 1996. 18 januari Kon. Ned. Reddingsmaatschappij huldigt de vrijwilligers Nic. Smit en Maarten Hollander omdat ze 25 jaar bij het reddingsstation Callantsoog zijn. 30 januari Camping 'Tempelhof ondergaat complete face-lift: van houten units, nu met een groot restaurant en een verwarmd zwembad, tot 5-sterrencamping. februari Problematiek en discussie rond het aantal vossen laait in alle hevigheid weer op tot juni na slachtingen onder kippen. Elf vossen in het Zwanenwater doodgeschoten. 2 april Inboedelveiling van perceel Zuidschinlceldijk 4, waarna afbraak volgde van de woning en opstallen om plaats te maken voor de laatste wens van de overleden eigenaar/bewoner Piet Vel, n.1. het ontstaan van een vogelbosje. 13 april Callantsoger reddingsboot redt zeehond van de 'Razende Bol'. Het dier moet het een weekje later afleggen tegen de ingeslikte martelende weerhaken van vistuig. 23 april Het na veel discussie tot stand gekomen kwelscherm rond natuurreservaat 'Het Zwanenwater' bewijst zijn nut tegen de verdroging van dat gebied. 30 april Lunchroom/ijssalon 'Molenaar' gaat na 30 jaar gerund te zijn door de familie Molenaar over in andere handen. De fam. Rraaier zet de zaak voort. 21 mei De verkoop van 148 Oudhollandse recreatiewoningen, te bouwen op een terrein langs de Abbestederweg, is gestart door Marcel Coltof Holding BV. 24 mei Stichting Kunst in Callantsoog organiseert voor de 9de keer de Poëzie-route. 7 juni V.V.V. kantoor Callantsoog verkrijgt de A-status. 18 juni Twee paddentunnels en een voor zoogdieren onder de Zuidschinlceldijk bij het Zwanenwater zijn gereed gekomen. 19 juni Albert Heijn-supermarkt aan de Schoolstraat geopend. juni/juli Kustversterlcing Callantsoog door zandsuppletie gerealiseerd. Bouw van de wijk Callantsoog-Noord nagenoeg afgerond. Verkoop van 30 hotelappartementen aan de Duinweg in Groote Keeten van de ondernemers Meenhorst en Smits door projectmakelaar Schoeman uit Veenen- daal gestart, ondanks het nog niet beëindigd zijn van de bezwaarprocedure. 9 juli Tiende lcofferbakmarlct in de Groote Keeten. 12 juli Ontmanteling van het zo'n 35 jaar lang als blikvanger gedomineerd hebbende hotel-restaurant 'De Wijde Bliclc' na het vertrek van asielzoekers begonnen. 15 juli De kwaliteit van het zeewater voor Callantsoog is volgens de provincie Noord- Holland uitstekend! augustus De lepelaarskolonie in het Zwanenwater is na acht jaar nagenoeg weer op peil. 97 paren hebben er gebroed. Vorig jaar 60 paar. Daarvoor 50 paar. september De werkzaamheden van de door de Historische Vereniging Callantsoog gefor meerde werkgroep voor behoud en onderhoud van historisch waardevol geachte graven op de begraafplaats te Callantsoog zijn door de pers in haar artikelen reeks 'Dodenakkers' als zeer goed beoordeeld. 11 november De renovatie van de Abbestederweg, met daarnaast de aanleg van fiets- en voet paden is begonnen. 22 november De nieuw gebouwde bibliotheek, ontworpen door Pieter Jan Vos, is geopend door wethouder J. Groot. Hij staat net als de supermarkt A.H. op de plaats waar eens 122 jaar de lagere school stond. 13 december De boerderij 'Tante Jaantje' blijkt uitstekend geschikt te zijn voor tentoonstelin- gen. De show van bloemstukken van Ida Haver trok honderden mensen. 31 december Helaas ontvielen ons in 1996 de volgende leden: Mevr. de Wit-Schilder J. Kruit A. Windig P. Breed KL Baken G. van Honschooten.

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 14