Voor de kampwinkel, opgezet door de hele middenstand van Callantsoog, moest alles worden ingekocht. Vogelzang de penningmeester van de ondernemingsvereniging kwam na de zomer afrekenen. Zij kregen van de verkoop 5% Ook de kantine moest worden beheerd en toi letten en douches moesten worden schoongemaakt. Een heel druk leven. Na een paar jaar werd de camping groter. Achter op het land van Ambuul werden ook huisjes gezet en de pacht werd steeds hoger! Voor al dat werk werden zij slecht betaald. Na vier jaar, hielden zij het voor gezien. In de zomer van 1958 was het afgelopen op 'de Garnekuul'. 1956 'De Garnekuul' Zomerhuisjes met op de achtergrond de kampwinkel. Maar ook thuis was genoeg te doen, zo met zeven kinderen. De camping was in die jaren aar dig gegroeid. Daarom werd in een van de kippenhokken een winkeltje begonnen. Als zij dan 's avonds samen zo over hun eigen camping en over 'Luttickduin' een rondje liepen, was het toch zo gezellig. Vooral met die groepen van soms wel 60 man. Er werd wat gitaar gespeeld en gezongen. Overdag werden er vossenjachten en speurtochten georganiseerd. Alles was perfelct geregeld. Maar jammer genoeg kwam aan deze gezellige tijd veel te vroeg een einde. In 1964 kwam Agnes van Muyen door het overlijden van haar man alleen voor bedrijf en gezin te staan. Samen met haar kinderen wist zij het bedrijf uit te bouwen tot een goed lopende camping boerderij. In 1983 kocht Agnes een bungelowtje aan de Zeeweg. Haar zoon Gerard, samen met zijn vrouw Elly, zette het bedrijf voort. Zij zijn niet alleen een uitstekende gastheer en gast vrouw op hun gezellige familiecamping, maar ook boer en boerin in hart en nieren. 1961 Defam. Ooijevaar uit Apeldoorn kampeert tussen de Duitse bunkers op het Luttickduin. 74

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 14