'je heb toch pas uitruste kent! verleidelijk" allergie wie weet en schrijft ons wat er bedoeld wordt met: Annie de Vries beschreef onze lcampeervakantie in Laren. Daar kwam een voortijdig einde aan door het telegram: "Stoomboot voor Callantsoog." Ik weet nog dat ik naar huis heb gebeld en toen zei: "Die zit er nog wel een paar weken." Want zin om naar huis te gaan, had nog geen van allen. Het antwoord uit Callantsoog was: "Het is hier erg druk en er is van alles te doen." Dat kwam ik aan de weet! Toen ik in de strandtent kwam, werd er een tafeltje op het strand gezet. Daarop een kistje met acht soorten ansichtkaarten. Daarbij ook nog een doosje met postzegels en wisselgeld. Het waren kaarten met daarop de gestrande Sirenes. Ze waren door een fotograaf in ijltempo afgedrukt. Er kwam nog een stoel en daar zat ik: Ansichtverkoper van de Sirenes. Ilc had het er erg druk mee. Toen ik een beetje mopperde zei mijn vader: "Je heb toch pas uit- ruste kent!" Volgens Arie van Scheijen zijn onderstaande ware voorvallen voor 1930 gebeurd. De namen van de personen zijn gefingeerd. Peter Mandemalcer uit ons dorp was voor zaken naar Amsterdam gereisd, 's Middags was alles 'regeld' en tevreden liep Peter met de tas onder z'n arm naar het station. Plotseling werd hij aangesproken door een leuk gevulde dame, die vriendelijk vroeg of hij met haar mee wou. Peter verschoof z'n pet, krabde eens achter z'n oor en zei: "Nou meissie, ik most maar bedan- ke, want ik hew nag een tas met huiswerk." Gert van Varen was al een hele tijd met zijn pet op in het raadhuis. Een langzaam voorbij lopende ambtenaar vroeg hem of hij last van de kou had. "Nee," zei Gert, "ik hou m'n pet op de kop, want ik ben allergisch voor ambtenaren. As ik hem ofset, gaat al main heer overend staan." "V Hij of zij die de meeste betekenissen goed heeft, wacht een verrassing. Brieven aan Jacob Vos, Zeeweg 29,1759 GT Callantsoog. Jacob Vos Pzn. Een van de ansicht kaarten die door Jacob Vos op strand verkocht werd. 1 Hai is een Heerkoeke-Rentenier. 6 Een ruwaan 2 Ze vonden 'm tussen de manufacturen. 7 Streunen 3 Elai heb 'n L op z'n reg. 8 Poestig 4 Hai ken goed zien werke. 9 Daaps 5 Hai is een Oostenwindjutter. 10 Kneerkont 71

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 11