HOE WIJ 60 JAAR GELEDEN KAMPEERDEN Die 'wij' waren mijn neven Jacob en Jan Vos, dorpsgenoot Simon Kruit, nicht Tony Vos en de zusjes Jaantje en Annie de Vries. Leeftijden 16 t/m 22 jaar. Voor ons was begin september na het zomerseizoen een geschikte tijd voor een weekje vakantie. Bovendien ontliepen wij de Callantsoger kermis. Het plan kwam van neef Jacob. Hij zorgde voor een grote tent (4 x 4 m) en die was van zo zwaar materiaal gemaakt dat vervoer per fiets niet mogelijk was. Vooruit sturen met 'het spoor' was in die dagen de oplossing. De lange fietstocht Callantsoog - 't Gooi was geen genoegen. We werden geplaagd door regen en een stormachtige wind. Aangekomen op onze plaats van bestemming deden zich nieuwe problemen voor. Men weiger de op station Laren de tent af te geven in verband met de zondagsrust. Pas na veel soebatten konden we over ons onderdak beschikken. Op camping 'de Heidebloem' werd met man en macht het gevaarte overeind gezet. Het bood ruimte voor het verregende zestal. Er werden lijntjes gespannen voor onze natte plunje, een kookhoek ingericht en de bedjes voor de nacht gespreid. Nog volop bezig met de voorbereidingen werden we gestoord door de campingbaas. Hij bracht de slechte boodschap dat er geen sprake van kon zijn om met jongens en meisjes in één tent te overnachten. Jacob dacht dat op te lossen door de tent in tweeën te delen met een gordijn. "Geen sprake van," zei de campingbaas. Hij verhuurde ons uiteindelijk heel goedkoop een kleine tent waar de meiden althans voor de nacht gebruik van konden maken. Het huiselijk leven speelde zich af in de grote tent. Ook dat liep niet altijd probleemloos. Ons lcooktoestel, de primus vertoonde kuren en bijna was ons stevige tentdak door een steekvlam in brand gevlogen. Maar warempel, het lukte om soep, pannekoeken en koffie te brouwen. Soms ontliepen wij het eigen kooksel en kochten op fietstochtjes in de omgeving koeken en fruit e.d. Één maaltijd 'buitenshuis' herinner ik me nog heel goed. Wij, de meisjes waren naar Hilversum gefietst en belanden onder meer bij Vroom en Dreesman. Een belevenis voor ons, dorpskinderen! We waagden ons ook in het Ve en De restaurant en vernamen daar dat 'de maaltijd van de dag' het luttele bedrag van 35 cent kostte. Daar zijn we ons aan te buiten gegaan. Soep, aardappels, sperziebonen en karbonade. Ijs als dessert en koffie als uitsmijter! Toch was 35 cent niet zo weinig in die tijd. Wij verdienden als dagmeisje voor een volle week werken drie a drieënhalve gulden! Wij ondernamen ook samen met de jongens fiets- en wandeltochten. We bezochten o.m. Bunschoten en Spakenburg, toen nog zo schilderachtig door de klederdrachten. En wat geno ten we van de prachtige Gooise bossen en van de bloeiende heide. Dat de korte vakantie nog korter duurde dan gepland was, kwam door de stranding van de Noorse stoomboot 'De Sirenes' pal voor Cal lantsoog. Hoe Jacobs vader ons per telegram opriep en hoe wij die Sirenes- weken beleefden, is een verhaal apart. Een leuke herinnering aan ons lcampeeravon- tuur zijn de bewaard- gebleven lcampeerver- gunningen. Ook zo'n koopje: één gulden sta geld voor een week! Annie Smit-de Vries STICHTING GOOISCH NATUURRESERVAAT f\Jt KAMPEERVERGUNNING No. 1887 personen in (adres) het Kampeerregiement der Stichting, vergunning verleend om met gedurende het hieronder aangegeven tijdvak te Busemn - bij de „Heidebloem" onder Laren.*) ,3^ Mannelijke personen. Leeftijd in jaren /jA .r^üC^Vrouwelijke personen. Leeftijd in jaren "TC* DUUR DER VERGUNNING: achtereenvolgende week-ends in het tijdvak van 193 tot en met 193.. tijdvak 193^ tot en met 193 TENTOPPERVLAKTE: J..tent(en) van niet meer dan 18 M2; .TT., tent(en) van TCM2tent(en) van .-^7.... M2. BETAALD KAMPEERGELDf 0 Afgegeven den /.2 193 O De Rentmeester der Stichting Paraaf: /- 70

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 10