LEZERS SCHRIJVEN Geheel toevallig kwam ik door de heer Peeman en mevr. Van Weert-Mooy in het bezit van onderstaande foto. Beiden waren nieuwsgierig welk huis/boerderij het betrof. Ze dachten dat ik me kon herinneren wat en waar het was. Dus niet, want de situatie zoals de foto toont, is van ver voor mijn tijd. Ik op informatie uit. Eerst bij T. Mooy Tzn, daarna bij de heren Jb. Bakker (Gr. Keeten) en Jacob Vos Pzn. Uit diverse gesprekken en telefoontjes kwam uiteinde lijk vast te staan dat deze foto ongetwijfeld van Hoeve Afrika is. Ik weet zeker, dat er anderen zijn, die meer weten 'van toen'. Misschien zijn er leuke verhalen te vertellen. Laat dit de redactie dan even weten. Bovenstaande is slechts bedoeld als eerste aanzet. Over de twee dames op de foto krijg ik nog nadere gegevens. Inmiddels hartelijk dank aan de heer Peeman, al heel lang lid van de Historische Vereniging, die ons het negatief (gemaakt van een kleine foto) plus de vergroting geschonken heeft. Jan Mooij schrijft verder nog het volgende over de foto. We weten het zeker, het is 'Hoeve Afrika' aan de Duinweg no. 6. Met een vergrootglas is het naambordje achter de rechtse dame te zien. De foto moet genomen zijn in 1941-1942, in de tijd dat er hier Helderse evacués waren. Het woonhuis, linker gedeelte, moet gebouwd zijn rond 1889 en was toen eigendom van Gerrit ten Boelcel, later was het van Gerrit ten Boekei Gerritsz. Daarna werd de familie Verfaille eigenaar van het pand. Die verkocht in 1949 het geheel aan de familie Van Andel. Tegenwoordig is de eigenaar Gert Zwaan, daar samenwonend met Fabiola Koopmans. Hij heeft het gekocht van de familie van de Brink. J. Mooij Pzn. Jan Mooij wordt bedankt voor zijn onderzoek inzake de foto en zijn opwekking aan leden om ook eens iets te schrijven of te vertellen. Jannie Provily-Rietvink komt met haar bandrecorder graag naar ze toe. Tel. 0224-581501. De bedoelde vergroting hangt in de boerderij 'Tante Jaantje'aan het Dorpsplein. Red. 46

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 6