KROEGENTOCHT Jacob van Scheijen en Aagje Bakker hadden een kruideniers winkeltje en een cafeetje op de Achterweg 24, het huidige huis van Gert en Bep van Diepen. Jacob was huisschilder en Aagje bestierde de negotie. Zij kon lezen noch schrijven maar had een fantastisch geheugen. Als Jacob thuiskwam, somde zij op wie wat gehaald had. Hun tweede zoon heette Jacob en was timmerman. Hij moest voor zijn ouders een nieuw groot pand bouwen op de Helmweg 12. Het omvatte een woonhuis, een winkel en een vrij groot café. De eerste steen werd gelegd door de oudste schoondochter P. van Scheijen-Kraan in 1909. Een jaar nadat het pand lclaar was, overleed Aagje Bakker. Jacob kreeg een huishoudster Anna van Zandwijk. Zoon Jacob trouwde daarmee en van veran derde van vak. Hij nam de zaak over. Jacob en Anna hebben aan de Helmweg gewoond tot 1954. Toen trouwde zoon Arie met Trijnie Hollander. Het café verdween in 1970 door vergroting van de winkel. De winkel als super-markt werd gesloten in 1980. Tot 1989 was hij alleen in de zomer als een kampwinkel open. Nu (1996) is het pand verbouwd en zijn er woninkjes in gerealiseerd. Vele jaren heeft de cafézaal dienst gedaan als stemlokaal. Als het lokaal open was, mocht er geen sterke drank geschonken worden. Het café werd ook door de Callantsoger dorpskapper Thijs Smidt gebruikt als knip- en scheersa- lon. Iedere zondagmorgen ging deze kapper op de fiets met achterop zijn gereeedschapslcoffer- tje naar de Helmweg 12 om de Keetemers te knippen en/of te scheren. Op 17 november 1963 kwam daaraan een eind. Toen overleed plotseling de populaire kapper. Cafés Achterweg 24 en Helmweg 12 in de Groote Keeten. Jacob Vos Pzn. met medewerking vanArie van Scheijen. Plattegrond van het pand aan de Helmweg 12. 44

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 4