EXCURSIE JUNI 1996 Op 1 juni vertrokken we met 39 personen, helaas hadden er vijf afgezegd, naar Friesland. De 'Aldfaers Erf Route' was ons doel. Die route voerde langs tal van bezienswaardigheden, die samen een uitstekend beeld gaven van het leven op het Friese platteland van rond de eeuw wisseling. Het allerleukste was misschien wel het schoollokaal (1885) in Exmorra. Daar ontbraken alleen de leerlingen. Zo echt was alles. Voor het schoollokaal was een grutterswinkeltje, want mees ter moest er nog iets bijverdienen, wilde hij blijven leven. Ook in de andere dorpjes waren schitterende kleine musea, zoals een bakkerij, een smederij, een schilderswerkplaats en ook het timmerbedrijf van Inne Rinkes Feenstra. Een bekende Callantsoger Icon met moeite afscheid nemen van al die oude gereedschappen. Hij kende ze zo goed, want hij had er zelf mee gewerkt. Onderweg genoten we nog van een uitgebreide Friese broodmaaltijd. Het was zo bij elkaar een prima excursie, alle onderdelen waren de moeite waard. Onze dank aan de excursieleider de heer P. van Gosliga, die alles tot in de puntjes voorbereid had. i ^1fr4Ï In Exmorra stond dit met gele en rode verf beschil derde kerkje. foto Jacob Vos Het reisje van de Historische Vereniging is achter de rug. We denken er met genoegen aan terug. 1 Juni, naar Frieslands schone dreven. De "Aldfahrs Erfroute" was die dag te beleven. Het weer was goed, ook de chauffeur. Van Gosliga gaf tekst en uitleg met veel fleur. We kregen ontzettend veel te zien. Ook suggesties voor ons museum misschien Van winkeltje, schooltje, huiskamer, dankorgel en zo voort genoot een ieder ongestoord. Zo zagen we ook drabbelkoek maken, die zich ook nog lekker liet smaken. De expositie van Grietje Huisman in de kerk was een bizonder kunstig werk. Een museum van vogels in Piaam waar je veel bekende opgezet zag staan. Het was al met al een prachtige dag, waar ik het bestuur zeker dank voor zeggen mag. Geer Weij-Dop ry7z?i X\ 43

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 3