DAAR BIJ DIE MOLENS... Op zaterdagmiddag 13 juli bracht een groep leden een bezoek aan de watermolen 'de Zuider G' in Burgerbrug. De Callantsoger Cees Schagen is daar de molenaar. Cees vertelde onder andere dat de molen een achtkante Noordhollandse binnenkruier is. Hij is in 1669 gebouwd en in 1972 gerestaureerd. Het goed uitgedachte bouwwerk is dus 327 jaar oud. Als er behoorlijk wind staat, kan hij via een vijzel 55 m3 water per minuut uitmalen. Cees demonstreerde het een en ander. Onder de indruk van zo'n milieuvriendelijke prestatie en na Cees bedankt te hebben, reden we na een paar uur weer terug naar ons dorp. de Zuider G Op 8 juli trokken een tiental leden over een zeer drassig weiland vol koei- envlaaien in de richting van onze eigen weidemolen. Wim Lastdrager, Cor Spijker en Cees Zwaan, de mole naar, vertelden de aanwezigen over de bouw van de molen. De meeste Callantsogers en enkele instellingen hadden financieel aan de bouw mede geholpen. In 1990 was het molenfonds gesticht, in 1992 was er zoveel geld dat het hout gekocht kon worden en daar na de eerste planken afgezaagd kon- Onder toezicht van een koe koffiedrinken op het molenerf. ^en ^olc^en.' aP1^ m£:t met veel feestelijk vertoon de molen in foto Kees Zwaan gebruik genomen. Duidelijk werd het de aanwezigen wel dat Cees Zwaan de grote man achter het molenproject is. Hij gaat dagelijks naar de molen om hem op de wind te zetten en ook het onderhoud is hem toever-trouwd. Helaas was er op deze prachtige zomer avond geen zuchtje wind. De wieken bleven dus in de ruststand staan. KRIJGT ONZE WEIDEMOLEN ZEILEN? Corry en Wim Lastdrager vierden in begin september hun 50 jarig huwelijksfeest. In plaats van cadeaus hadden ze de gasten gevraagd eventueel een enveloppe met inhoud te geven. Die inhoud zou bestemd worden om zeilen voor de weidemolen te laten maken. De opbrengst overtrof alle verwachtingen. In de miniatuur molen bleek na afloop 1290,00 te zitten!!! Per post werd nog 230,00 ontvangen. Totaal dus 1520,00. Zelfs uit Zwitserland kwam een che que. Alle gulle gevers hartelijk dank en we hopen dat in 1997 de molen met echte zeilen zal draaien. POP In het achterom van de boerderij Tante Jaantje staat het door de fam. Willemsen gerestaureer de poppenwagentje uit de tijd rond 1920. Vooral de dames vinden het een pracht. Maar... er ligt een moderne pop in. Dat klopt niet. Wie heeft er nog een oude pop voor dit antieke wagentje? 42

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 2