STICHTING CALLINGER ERFGOED Er is de laatste maanden weer heel wat in de boerderij 'Tante Jaantje' gebeurd. Vooral in mei moest nog veel gedaan worden. Dankzij de vrijwillige werkers en de koffie van de dames kon onze stolp op woensdag 3 juli geopend worden. Siem Schaap had zo'n 50 dames en heren ingedeeld. Met z'n tweeën samen zouden ze steeds dienst doen. Voor de rond leiders waren er instructieavon den geweest. Aanvankelijk kwamen er niet veel bezoekers, maar naarmate het weer slechter werd, liep het aan tal op. Als we dit stukje schrijven (9-9-'96) zijn er 691 personen geweest. Dat is een behoorlijk resultaat. (In 1995 kwamen er 578) Er is steeds meer in de boerderij te zien. De meeste bezoe kers zijn dan ook vooral na een rondleiding bijzonder tevreden. Terugdenkend aan wat er gebeurd is, wil ik noemen: Samenstellen en uitgeven van een folder. Een buitenkraan gemonteerd. Aanleg van 'een boerentuintje' en het onderhoud daarvan. Straatje bij de voordeur aangepast. In de boerderij schotten en deuren geschilderd. Buiten de achter- en zijgevel geschilderd. Aan de voorkant alles geschuurd. Nieuwe luiken voor de voorramen gemaakt. Deze luiken lijken op de originele. Maquette van Piet Vos Jbz. die we in bruikleen kregen, op zolder geplaatst en verlicht. Vitrine in voormalige keuken gemaakt. Deze is bestemd voor archeologische vondsten. In het vierkant op een plaat multiplex de geschiedenis van het reddingsstation Callantsoog van de K.N.R.M. uitgebeeld. Samen met de strandspullen en het laten zien hoe dammen gemaakt worden, praten we nu over 'de natte hoek'. In 'het geschiedeniskamertje' een tijdbalk gemaakt. De jaartallen die van belang zijn voor Callantsoog tussen de jaartallen uit de vaderlandse en algemene geschiedenis geplaatst. In dit kamertje de mogelijkheid om oude foto's tentoon te stellen uitgebreid. In de voortuin een fraai beschilderd bord met de naam Tante Jaantje geplaatst. De stereoscopische dia-projector werd met een nieuwe serie prachtige foto's van Callantsoog gevuld. De panelen waarop de bezienswaardigheden van het Zwanenwater te zien zijn, op zolder neergezet. Verder tientallen kleinigheden, die we maar niet zullen opnoemen anders wordt het verhaal te lang. Voor de komende winter staan verschillende dingen gepland. In het decembernummer van 'de Cloclc' komen we hierop terug. Gelukkig is de samenwerking met de diverse 'werkers' voorbeeldig. Gezellig kletsen en onder tussen gebeurd er toch steeds wat. De verhuur van het zomerhuisje achter de boerderij gaat uitstekend. Vanaf 1 april tot eind augustus was het steeds bezet. Ook in september en oktober is er nog belangstelling voor. Marcel Coltof, de directeur van Intra Project, heeft een videoband uitgegeven, waarin o.a. aan dacht besteed wordt aan de boerderij 'Tante Jaantje'. Een mooi stukje promotie voor Callantsoog en onze stolp. 60

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 20