PIETJE In 1920 verkocht mijn vader hotel 'Duinzicht' aan mevr. Teecklenburg. Een Haagse dame die grote plannen had met het hotel. Het interieur van de zaal werd vernieuwd en de hotelka mers werden 'met de tijd mee' opgeknapt. Ze runde de zaak met haar dochters en ging zich ook toeleggen op 'eters'. Men kon voortaan genieten bij kaarslicht van een-vijf-gangen diner. Na een jachtpartij in het Zwanenwater was jonkheer van de Poll een regelmatige bezoeker. Kinderen uit de buurt speelden vaak op het terras, want het was daar lekker luw. Een van die kinderen was Pietje. Hij had gitzwart haar en donkerbruine ogen. De dochters Teecklenburg hadden hun hart aan hem verpand. Ze probeerden zijn taalgebruik te verbeteren. "Netjes met twee woorden spreken, Piet." "Je neus snuiten Piet." Ze maakten vorderingen en daarom mocht Pietje wel eens binnenkomen. Daar naar de w.c. gaan, vond Piet het einde! Wel moest hij dan voor een kleine boodschap 'Piepie' zeggen en voor een grote 'Poepoe'. Er was weer eens een grote jachtpartij in het Zwanenwater geweest en voor de deelnemers was er een diner besteld in 'Duinzicht'. Een uitgelezen gezelschap zat aan smetteloze tafels: een feestelijk gezicht! De oude jonker had zijn gasten een smakelijk eten toegewenst en nam behoedzaam een slokje van zijn bor deaux. Dan wordt plots de rust verstoord, want Pietje komt binnenstormen en roept: "Ik moet 'piepie' en ik moet 'skaite olc'." Een paar gasten schieten in de lach en de freules trekken wat wit weg. Mevr. Teecklenburg loodst Pietje snel naar achteren. De jonkheer zegt nog: "Die kin deren van hier hebben geen opvoeding genoten." Piet was een trouw lid van onze vereniging en bezocht vaak onze bijeenkomsten. Hij schonk allerlei materialen aan Callinger Erfgoed. Ook wij zullen hem missen. 1974 DE CALLANTSOGER BOERENKAPEL Deze foto in kleur is te koop a 0,50 op zater dagmorgen in de boerde rij 'Tante Jaantje'. Daar zijn ook nog oude jaar gangen van 'de Cloclc' te koop. 10,00 per jaar gang. Jacob Vos Pzn. De genoemde Pietje was Piet Breed. Hij was geboren op 26-12-1920 in Callantsoog en overleed in Beverwijk op 11-8-1996. Op de rouwkaart staan de goedgetroffen woorden: Markant - kleurrijk - eigenwijs. Alles goed bedoelend. Nooit kwaad in de zin. Onze lieve rommelkont is niet meer. De muzikanten staan voor het huis van defam. de Wilde aan het Dorpsplein. V.l.n.r. Ineke Semplonius, Hannie Bleijendaal, Jaap Man, Piet Bakker, Siemen Schager, Klaas Baken, Gert Tuinman, Rein Liefhebber, Kees van Gelder, Henk Bakker, Lies Tuinman, Marry Dekker. 59

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 19