1927 CALLANTSOOG LUIDT ZIJN NIEUWE TORENUURWERK IN, deel 3 Woensdagavond werd ter gelegenheid van het in werking stellen van het nieuwe torenuurwerk na afloop van de plechtige overdracht aan de gemeente, in hotel Duinzicht onderstaand "speeluurwerk" als een bui tengewoon aardige attractie gegeven. Elk uur - in dit geval 12 uren in een kwartier - verscheen er een dameskopje door het luikje, waarop het cijfer stond en "speelde" de klok. 1. Voor drie jaar terug, toen werd hier De toren gerestaureerd En elk heeft ondervonden Wat er heeft gemankeerd. Geen uurwerk was aanwezig, Maar ieder pakte aan, En nu kan men gelukkig Ons klokje hooren slaan. Refrein: Kijk naar den toren, kijk naar de plaat, Zie toch hoe fijn dat wijzertje gaat. Boven in dat hoklcie Zit ons nieuwe kloklcie. Iedereen zingt nu verblijd: We hebben den tijd. Een tiental brave burgers Verklaarden zich bereid, Bij Van Scheijen in de Keeten Verpraatten zij hun tijd. En na dat zware werken Biljarten zij vol vuur, Met keuen en met ballen Tot 's nachts soms één, twee uur. Pas toen er ook wat dames Zich voegden bij die tien, Toen kon men al heel spoedig De resultaten zien. Met fancy fair, verloting, Geloofde ieder vast, Kwamen de klokkecenten Bij Brouwer in de kast. 4. De loods in onze duinen Werd keurig ingericht Van 's morgens vroeg tot 's avonds, Deed ieder daar z'n plicht. Toen stroomden de geschenken Van alle kanten aan, En weldra kon het feest nu Met gang beginnen gaan. Een schat van lieve dames Stond in de zaal gereed; Met lachende gezichtjes En keurig gekleed. Als die daar met hun allen Niet steeds hadden gestaan, Dan zou daar in den toren 't Klokje thans niet slaan. De zaal was in de puntjes Nu stroomde het publiek 't Was er dol-gezellig Met fijne dansmuziek. Geld stroomde aan alle kanten En 's avonds zei 't Bestuur: Nog drie van zulke dagen, Dan zingen we secuur. 't Vrolijk rad dat bleek daar Een goed beklante zaak Maar 't was toch geen wonder, Want Veul die schreeuwde raalc En Honschooten niet minder. Je moest ze daar zien staan, De taart zat aan hun lcleeren, Hun stem was naar de maan. 2. 3. 5. 6. 7 52

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 12