ALGEMENE LEDENVERGADERING Historische Vereniging Callantsoog. 4 april 1996. W. Lastdrager, C. de Bakker, J. Provily-Rietvinlc, C. Spijker, A. Vries-Jimminlc, W. Zeeman en S. Planting-de Pagter. De presentielijst werd door 38 leden getekend. 1. Omstreeks 20.00 uur opent de voorzitter W. Lastdrager de vergadering en heet iedereen (43) hartelijk welkom, speciaal die leden die ondanks voetbal op de t.v. toch aanwezig waren, hij vond dat bijna een opoffering. 2. De notulen van de A.L.V. 30 maart 1995 worden goedgekeurd. 3. Geen ingekomen stukken. Wel een uitgaand aan de gem. Zijpe i.v.m. de slechte toestand van het beeld 'de Visserman'. De heer J. Vos meent dat er een geheel nieuw beeld moet komen. De heer G. Zeeman vertelt dat het goed gaat met de Stichting Callinger Erfgoed. Er wordt in en om de boerderij nog steeds door vrijwilligers hard gewerkt en dat vooral op zaterdagmorgen. 4. Mevr. A.Vries-Jimminlc leest het jaarverslag voor en hoopt dat we van de dia's van Do van Dijk net zo zullen genieten als vorig jaar van haar dia-presentatie. 5. Penningmeester C. de Bakker geeft ons een financieel overzicht, waaruit blijkt dat er een nadelig saldo is van f. 422,00. De heer J. Vos vindt de subsidie van de gem. Zijpe f. 500,00 erg laag. Kunnen we niet om verhoging van dat bedrag vragen? 6. Op 25 maart heeft de kaslcommissie bestaande uit mevrouw A. Bloem-Haan, de heren P. Gosliga en J. Rens de kas in orde bevonden en de jaarrekening 1995 goedgekeurd. De vergade ring verleende penningmeester decharge. De heer Rellage doet een suggestie om de contributie via verleende machtigingen van leden te innen. We moeten modern blijven werken, vindt hij. 7. Werkgroepen: Archeologie lijdt een slapend bestaan, maar misschien is het een idee om het samen met andere verenigingen iets te doen. De heer C. Spijker zal contact opnemen met archeoloog Frans Diederilc. 8. Bestuur: Helaas is vanavond niet aanwezig de heer A. Kuiler. Voorzitter Lastdrager zegt dat dat zeer tot onze spijt is. We hadden hem vanavond graag in het zonnetje gezet, daar wij hem als vereniging veel dank verschuldigd zijn. Adriaan Kuiler samen met Jan Timmerman, heb ben 10 jaar geleden de eerste stap gezet tot oprichting van onze vereniging. Vorig jaar nam hij afscheid als voorzitter en nu helaas ook als bestuurslid, dit mede i.v.m. zijn verhuizing naar België. De voorzitter wenst hem daar het allerbeste toe en zegt hem thuis nog met enige bestuursleden een attentie te zullen overhandigen. Mevr. A. Vries-Jimminlc en de heer C. Spijker treden af, maar stellen zich weer herkiesbaar. 9. Excursies: De heer P. Gosliga vertelt over de reis op 1 juni a.s. Het spijt hem dat er niet meer leden met de excursie mee willen. (Toen 36 aanmeldingen, nu 43. Red.) Het belooft een fijne dag te worden. Voor de kleine excursies van Cor Spijker is niet veel belangstelling. Er wordt besloten dat daarvan alleen de nummers 1 en 4 doorgaan. Na de pauze genieten we van de schitterende dia-presentatie van Do van Dijk. We weten nu meer over het Zwanenwater, zoveel moois zo dichtbij, nauwelijks te geloven. Om 10.15 uur sluit een tevreden voorzitter de vergadering. Aanwezige bestuursleden: De Weidemolen: de heer C.Zwaan is een prima molenaar. We hebben jammer genoeg nog geen geld voor de zeilen van de molen. Begraafplaats: deze werkgroep is druk bezig met de inventarisatie van historische grafstenen en telt vijf leden. 'De Clock': Bijna iedere vrijdag komt de redactie bijeen, er is veel kopie. Het blad ziet er dankzij drukkerij Steenman prima uit. Verlichting: we hebben plannen om de Kerk en de Boerderij te verlichten. We zoeken sponsors om de kosten te dekken. Boerderijen-beschrijving: sluimert nog steeds een beetje, maar mevr. A. Vries-Jimminlc zal weer proberen er wat leven in te brengen en dat samen met de dames Baltus en Raap. Nieuwe werkgroep: Promotie-team voor werving leden, er is al een folder in de maak, dus wie wil er helpen? Callantsoog, 29 april 1996, Sara Planting 26

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 6