1927 CALLANTSOOG LUIDT ZIJN NIEUWE TORENUURWERIC IN Gisteravond heeft Callantsoog zijn nieu we torenuurwerk "ingeluid". Toen wij er tegen achten aankwamen, hadden zich reeds groepjes menschen op 't plein voor de kerk verzameld, onder het nieuwe uur werk, welks gouden wijzerplaat nog schitterde in de laatste stralen van de ondergaande....zon hadden we bijna gezegd. Helaas was dit niet het geval. Inplaats van een heerlijken zomeravond joegen donkere regenwolken langs het zwerk en maakte de plaats, waar de plechtigheid zou plaats hebben niet bepaald tot een van de aangenaamste. Doch toen het Callantsooger fanfare corps, alsmede de dameszangvereeniging zich hadden opgesteld, kwam er eenige stemming en dat maakte ons het wach ten minder onaangenaam. Lang zou dit trouwens niet meer duren. Eensklaps zette de muziek het "Wilhelmus" in, wat het teelcen bleek te zijn van de komst van het hoofd der gemeente, burgemeester Breebaart, al de raadsleden, behalve wet houder Rruisveld en het raadslid Mooij, voorafgegaan door den heer Smit, den voorzitter der commissie ter verkrijging van een nieuw uurwerk in den toren. Toen deze heeren tusschen de wachten den een plaatsje hadden gevonden, trad de heer Smit naar voren en sprak de vol gende woorden: T°KENUüi Kijk naar den toren. Kijk naar de plaat. Zie toch, hoe fijn dat wijzertje gaat. Boven in dat hokkie. Zit het nieuwe klokkie. Iedereen roept nu verblijd. Wij hebben den tijd. Edelachtbare Heeren, Burgemeester en leden van den Raad der gemeente Callantsoog, dames en heeren, ik heet U allen hartelijk wel kom op deze plaats. In 't bijzonder wil ik hier welkom heeten, de leden van ons Eere-Comité met hunne dames. Graag had ik hier ook gezien onzen oud Burgemeester Koster, Eere-Voorzitter van ons Comité, doch andere zaken verhinderen hem hier aanwezig te zijn. Bericht van verhindering zonden eveneens de leden van het Eere-Comité, de heeren Houwink, burgemeester van Den Helder, en H. Eriks, burgemeester van Petten. De meester spreekt: "Edelachtbare Heeren, Burgemeester en leden van den Raad De klok sinds 1491. De toren sinds 1580. 8

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 8