CONCERT IN DE DORPSKERK OUDE 'CLOCKEN' en STEREOSCOOP-FOTO'S CONTRIBUTIE VERLICHTING KERK EN BOERDERIJ EXCURSIE zaterdag 1 juni 1996 6. Werkgroepen a. Boerderijbeschrijving. Deze werkgroep leed een sluimerend bestaan. b. Archeologie, ook gebrek aan leden. c. Film, deze werkgroep nam voorzichtig weer wat stappen. d. Weidemolen. De molen draaide gestadig en werd met liefde verzorgd door Cees Zwaan. Natuurmonu menten is rond de molen begonnen met de verbetering van de plas-drassituatie. e. Begraafplaats. Er is een begin gemaakt met het schoonmaken van de cultuur-historische stenen en er zijn verder plannen om bijzonderheden van de begraven personen te achterhalen, op te schrijven en zo mogelijk die verhaaltjes te bundelen. f. Callinger Erfgoed. Er werd steeds op zaterdag door een groep vrijwilligers in de boerderij gewerkt. Dit najaar is de C.V. vernieuwd, zodat ook al is het koud er toch gewerkt kan worden. Verder zijn er tien tallen klussen geklaard. (Zie jaarverslag Callinger Erfgoed) Het financieel verslag ligt op de Alg. Vergadering in de zaal op de tafels. Eventueel kan het van te voren opgevraagd worden bij de penningmeester. Tel. 0224-581860. Op 21 december '95 had de stichting 'Kunst in Callantsoog' in samenwerking met onze vereniging een avond georganiseerd in de kerk met de muziekgroep d'Oosterlcampen. Een zestigtal belangstellenden hadden het winterse weer getrotseerd om in het goed verwarmde gebouw te luisteren naar muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. Wat d'Oosterlcampen bracht, was beslist de moeite waard, vooral de praatjes van de heer Schroevers waren interessant. Wim Lastdrager vertelde met behulp van projectie van kaarten over de geschiedenis van dorp en kerk. Zo'n avond met glühwein en hapjes smaakt naar meer. Mevr. Dekker, Kerkedijk 84 in Bergen wil alle in haar bezit zijnde en tot nu toe uitgekomen 'Clocken' geven aan een geïnteresseerde. Die moet ze wel komen halen. De nummers 2 en 4, jaargang 1991 ont breken. (Op zaterdagmorgen in de boerderij 'Tante Jaantje' verkrijgbaar. Red) Wie heeft er nog stereoscoop-foto'sGraag even bellen naar: Hugo de Wijs. Tel. 0347-372242. Mocht u door de een of andere oorzaak de acceptgiro niet ontvangen heb ben of bent u hem kwijtgeraakt dan kunt u de 30,00 betalen: via de Postbank 5173596 of via de Rabobank Schagen 3574.45120 (Postbankgiro nummer 205129) Graag erbij vermelden: contributie h.v.c. 1996. De Dorpsraad heeft dit aandachtspunt op haar verlanglijstje gezet. Ons bestuur had dit plan ook. Samen zullen we trachten met financiële steun van sponsers dit plan te verwezenlijken. We hopen door de verlichting van beide gebouwen in de avonduren ons dorp iets aantrekkelijker te maken. Wim Zeeman zal het plan uitwerken en met voorstellen komen. Op de Algemene Ledenvergadering (4-4-'96) hoort u er meer over. Het is bijna zeker dat de interessante excursie naar Friesland o.l.v. de heer P. van Gosliga door gaat. Er hebben zich al 31 personen aangemeld. Er is dus nog plaats. Het bestuur zou graag zien dat het aantal deelnemers 45 wordt. Dit in verband met de kosten. Op de alg.vergadering zal de reis toegelicht worden. Uw inschrijvingsbiljjet kunt u inleveren bij: Sara Planting, Groenland 17, 1759 XA C'oog, tel. 0224-582493 of Wim Zeeman, Dorpsweg 18, 1759 GH C'oog, tel. 0224-581294.

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 7