HISTORISCHE VERENIGING CALLANTSOOG UITNODIGING tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering op donderdag 4 april in het Dorpshuis 'de Kolfweid' te Callantsoog. AGENDA 1 Opening. 2 Notulen van de Alg. Ledenvergadering d.d. 30 maart 1995. (Zie 'de Clock' juni 1995) 3 Ingekomen stukken en mededelingen. 4 Jaarverslag van de secretaresse. (Zie onder deze agenda) 5 Jaarverslag van de penningmeester. 6 Verslag van de kascontrolecommissie en verkiezing van een nieuwe commissie. 7 Mededelingen van de werkgroepen. 8 Toelichting op de excursies in 1996. 9 Bestuursverkiezing. Aftredend: Annie Vries-Jimmink, Cor Spijker en Adriaan Kuiler. De eerste twee stellen zich herkiesbaar, laatstgenoemde niet. Twee bestuursplaatsen zijn dus vakant. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij de secretaresse. 10 Rondvraag. 11 Pauze. 12 Do van Dijk, medewerker Natuurmonumenten zal een praatje houden over het natuurreservaat 'het Zwanenwater' en zal ook een aantal van zijn bijzonder fraaie dia's laten zien. 13 Sluiting. VERSLAG VAN HET TIENDE VERENIGINGSJAAR 1995 Sara Planting 1. Inleiding Dit jaar stond vooral in het teken van ons tienjarig bestaan. De A.L.V.was op donderdag 30 maart 1995. Ook dit jaar werd veel aandacht besteed aan de boerderij van 'Tante Jaantje'. De jaarlijkse excursie op zaterdag 24 juni ging naar Medemblik, met o.a. bezoek aan het Bakkersmuseum en het Stoom- museum. Verder was er een rondwandeling en een uitstekende lunch. Door het overlijden van de Henk Rruisveld op 19 februari 1995 is er een leemte ontstaan in het bestuur. Hij was actief in de Boerderijbeschrijvingscommissie en daar is nog geen ander voor gevonden. Op 28 oktober 1995 was de feestavond met het optreden van het 'WestFriesland Plat'.'De zaal was geheel gevuld en de verwachting hoog gespannen. Voor velen zal het gebodene een beetje tegengeval len zijn, maar door de geweldige opkomst, 330 personen, is het toch een enorm gezellige avond gewor den. De organisatie was in handen van Jos en Ap de Vries. 2. Bestuur Voorzitter Adriaan Kuiler trad in maart af. Hij bleef in het bestuur als lid. Hij werd als voorzitter voor twee jaar opgevolgd door Wim Lastdrager (aftredend 1997). De vice-voorzitter Jacob Vos trad ook af. Zijn functie werd overgenomen door Annie Vries-Jimmink, (aftr. 1996). Co de Bakker bleef penning meester (aftr. 1997). Secretaris Cor Spijker (aftr. 1996) droeg wegens drukke werkzaamheden zijn functie over aan Sara Planting-de Pagter (aftr. 1998). Cor bleef in het bestuur als lid. Overige leden: Wim Zeeman, ledenadmi nistrateur (aftr. 1997) en de in het bestuur gekozen Jannie Provily-Rietvink, (aftr. 1998). Het bestuur ver gaderde in de boerderij en dat gebeurde zes keer. 3. Ledenbestand Op 1 januari 1995 waren er 461 betalende leden en op 31 december 458, dus helaas hebben we de 500 niet bereikt. 4. Algemene Ledenvergadering 30 maart 1995, 37 leden tekenden de presentielijst. Jannie Provily trad op de vergadering toe als lid van het bestuur. Er werd besloten het lidmaatschap te verhogen tot 30,00 en tevens de losse nummers van 'de Clock' tot 7,50 per stuk. 5. Verenigingsorgaan 'de Clock' De redactie bestond uit: Wim Lastdrager, Jacob Vos, Jannie Provily en Annie Smit-de Vries. Zij verzorg den vier maal een uitgave van 'de Clock' en kwamen daar bijna iedere week een avond voor bij elkaar. Het drukwerk werd verzorgd door drukkerij Steenman in Oostwoud. De verspreiding werd voor een deel verzorgd door vrijwilligers, de losse verkoop gebeurde door fa. Leguit, het Coraaltje, de V.V.V en vanuit de boerderij. De oplaag was totaal 4 x 550 stuks. 6

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 6