STICHTING CALLINGER ERFGOED jaarverslag 1995 (beknopt) 1995 Was erop gericht om de doelstelling: het transformeren van de boerderij 'Tante Jaantje' tot museum-expositieboerderij te verwezelijlcen. Omdat er veel te doen was, konden pas op 5 juli de deuren geopend worden. Ondanks de late openstelling en het beperkte aantal openingsuren kwamen er toch nog 578 betalende bezoe kers. Daarbij moet nog opgeteld worden een klas van de basisschool met 31 leerlingen en een vereniging met 53 personen. Guus Zeeman en Wim Lastdrager hebben in juni een drietal avonden georganiseerd om 'rond leiders' te informeren over allerlei zaken, die de boerderij bezienswaardig maken. Een twin tigtal medewerkers heeft daaraan deelgenomen. Met succes hebben deze vrijwilligers de hele zomer als 'gids' dienst gedaan. Het elektrisch systeem in de benedenvertrekken vernieuwd. Boven het woongedeelte een nieu we zolder op de oude gelegd. De archiefkamer van de Historische Vereniging ingericht. Het toilet gerenoveerd en een koffiehoek gemaakt. Slaapkamer geïsoleerd en gereed gemaakt om er de geschiedenis van Callantsoog te exposeren. Het 'achterom' geïsoleerd, zodat ook daar geëxposeerd kan worden. Het schuurschot verwijderd, zodat dars en vierkant één ruimte wer den. Groepen kunnen daar nu ontvangen worden. Stal ingericht als zomerstal. Centrale ver warming geïnstalleerd. Water- en c.v.-leidingen geïsoleerd. Deuren, sloten en een kozijn gere pareerd. Tevens beschadigd metselwerk hersteld. Het gehele erf bestraat en er is een visroolcoven gemetseld. Het voortuintje opgeknapt. Het hek is zowel voor als achter vernieuwd en geschilderd. Het houtwerk aan de achterkant van de boerderij geschuurd en geschilderd. Het bouwvallige toiletgebouwtje gesloopt, daarvoor in de plaats kwam een houten plee. (Het volledige jaarver- slag en het financiële overzicht komen te zij ner tijd in de dorpsbi bliotheek ter inzage te liggen.) Guus Zeeman De belangrijkste werkzaamheden. Rondleidingen. Samenstelling bestuur. C. Spijker, voorzitter; G. Zeeman, secretaris; P. van Gosliga, penningmeester; W. Lastdrager, Jb. Boeder, W. Groothoff, D. Leguit, A. Vries-Jimmink, G. Weij-Dop. Het financiële beheer was in handen van M.Th.B. Filemieg. De organisatie rond de dienstdoende medewerkers was in handen van S.J. Schaap. Het gebouw. Het erf. Al deze werkzaamheden zijn, met uitzondering van de centrale verwarming, uitgevoerd door vrijwilli gers!!! Eind december 1995. Onze boerderij in de sneeuw. foto Maarten Bakker. 20

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 20