Vader Piet en Henk losten het tekort aan woongelegenheid op hun manier op. Ze timmerden in 1953 achter in 'de Onderneming' een paar kamers en daar gingen Henk en Iet wonen. Ze hebben daar enkele jaren gezeten. Toen het huis op Helmweg 20, dat bewoond werd door de familie van Diepen vrijkwam, trokken Henk en Iet daarin. In 1962 vond vader Piet het welletjes en verhuisde hij weer naar het boerderijtje aan de Voorweg. Henk en Iet gingen nu weer in 'de Onderneming' wonen, maar nu voorin. Helmweg 20 werd verhuurd aan de familie van der Ham. Tevens hield Piet het timmeren voor gezien en liet het timmerbedrijf en het verhuur van zomerhuisjes aan Henk en Iet over. Het verhuren was grotendeels de taak van Iet, want Henk had het te druk met zijn bedrijf. Grote klussen zoals de verbouwing van 'de Vijverhut' in de Groote Keeten en 'de Boklcesprong' in Camperduin waren daar voorbeelden van. Die verbou wingen waren meestal lastige klussen. Er moest wel eens een oud gedeelte blijven staan, omdat dat kostenbesparend zou zijn. Maar die oude muren stonden vaak uit het lood. Daar hadden de verbouwers dan veel last van. Zelfs bij het leggen van tegels ondervonden ze dan nog moeilijkheden. Ook had Henk het druk met het organiseren van strandspelen, lampionoptochten enz. voor de V.V.V. Hij zat 25 jaar voor die vereniging in het bestuur. Henk overleed vrij onverwachts in februari 1995. Zo langzamerhand zijn de zomerhuisjes opgeknapt en verbeterd. Er staan nu twee bungalows en vijf zomerhuisjes. Het verhuren ervan is overgenomen door Petra, de dochter van Henk en haar man Bram. Dat er mensen langer dan vijfjaar naar de Groote Keeten komen, bewijst het hiernaast volgen de verhaal van Corry Kother. GROOTE Kampeerterrein ICruisveld STRANPSLAQ 6ROOTE KEETEN De Bocht Tennisbaan- Midgetgolfbaan Uitkijkpost Sandepark MANEGE.: .Paartlesi [centrum Callassande i '•iiA+'/Z 17

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 17