1 juni Jan Koelemeij komt op voor de leuke plekjes in C'oog. We moeten ze bewaren. 28 juni Gemeente verrekent zich bij verkoopplan voor plein in Schoolstraat. Daar staat de oude school. (Nu bieb) Er moeten komen: supermarkt, nieuwe bieb en kantoor. 7 juli De KNRM heeft een beschadigde catamaran met twee man uit zee gehaald. 8 juli De drumband van C'oog is met het lyrakorps gepromoveerd naar de eredivisie. 13 juli De in Wuppertal geboren baby Skarlet Victoria Renz wordt in Callantsoog in de cir cus-piste van de familie gedoopt. 13 juli V.V.V.manager Frits Zwanenburg heeft grote plannen. Hij gaat de zes VW's in het gebied samenvoegen en verregaande automatisering door voeren. 27 juli Over het plaatsen van een scherm langs de Duinweg om het weglopen van water uit het Zwanenwater te voorkomen, is het laatste woord aan de rechter. Vooral de bollen- telers protesteren. Ze vrezen geen duinwater meer op hun land te krijgen. 29 juli Onderzoek naar Romeins fort bij de Groote Keeten zal voorlopig niet plaatsvinden. De Historische Vereniging C'oog zoekt mensen die willen helpen. 30 juli Jan Hoek: "Het dorpshuis De Kolfweid is voor burgers en recreanten." Hij en zijn vrouw zijn al 16 jaar beheerders. Ze hebben het er druk mee. Het is een echt middel punt van het Callantsoger verenigingsleven. 7 augustus Wild-westfeest op het Dorpsplein, waarbij dans en show elkaar afwisselen en eten en drinken een belangrijke rol spelen. De volgende ochtend lagen op het strand feestgan gers met hun hoeden over hun gezicht te slapen. 11 augustus "Unieke stolp in Callantsoog museumboerderij." Het Noordhollands dagblad wijdt een heel artikel aan de boerderij 'Tante Jaantje' op het Dorpsplein. 12 augustus Op het Dorpsplein staan weer de draai- en zweefmolen van de fam. Braak. Cok en Gerda Braak komen al weer voor de dertigste keer naar het kustdorp. 14 augustus Vrijwillige politie pakt de parlceerellende in de kuststrook aan. Honderden automobi listen die op strand verkoeling zoeken, zetten hun auto's te vaak op plaatsen waar een parkeerverbod is. Dat betekent een bon van 50,00. 18 augustus Strandexploitant V. Vos vindt dat er gelijke sluitingstijden moeten komen voor hore cagelegenheden in het dorp en op het strand. De rechter vindt de ongelijke sluiting stijden ook vreemd. 31 augustus Het gemeentebestuur wil nabij de weidemolen van de Hist. Ver. een parlceerstrook aanleggen. De grond is van Natuurmonumenten en die is principieel tegen. 9 september De impasse rond de bouwplannen van Defensie en de gemeente met betrekking tot geluidsoverlast van het schietterrein in Groote Keeten lijkt doorbroken. Zowel Defensie als gemeente kunnen hun bouwplannen nu verder uitwerken. 12 september Strandexploitanten spreken van een 'uitermate goed seizoen'. Het commercieel suc ces is toe te schrijven aan de lange warme zomer. 13 september In Callantsoog-Noord komen 22 sociale huurwoningen binnenkort klaar. 2 november Ondernemers hebben bij de gemeente plannen ingediend voor de bouw in Gr. Keeten van twee hotels, 11 en 9 meter hoog. Omwonenden protesteren. 10 november De tien bejaardenwoningen aan de Patrijzenweg worden gesloopt. 22 november De gemeente Zijpe gaat geld vragen aan de rechthebbende van een graf voor het onderhoud van de begraafplaats. Toen Callantsoog nog zelfstandig was, werd er voor het onderhoud geen bedrag in rekening gebracht. De protesten zijn hevig. 25 november Een gedeelte van het waterlcerende scherm langs het Zwanenwater is geplaatst. 8 december Het heeft hard gevroren, toch besluit de ijsvereniging Het Zwanenwater de baan nog niet te openen. Het ijs is vier centimeter dik. Er moeten er nog vijf bij. 8 december Bouw exclusief recreatiepark aan de Abbestederweg start 1996. De woningen zullen iets 'oud-hollands' krijgen. Ze gaan ongeveer drie ton kosten. 22 december De oude school wordt gesloopt. Oude Callantsogers plengen een traan! De 'bieb' komt tijdelijk in een bus naast het Dorpshuis. 31 december Helaas ontvielen ons in 1995 de volgende leden: N. Schaap-Langereis; A. Beun-Weij H. Kruisveld; J. Postema; A. Vriesman; G. Kuiper; J. Hoogvorst. 15

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 15