GISTEREN IS OOK EEN BEETJE GESCHIEDENIS Het gebeurde in 1995. door Jan Mooy Pzn. 2 januari Zandsuppletie voor C'oog in 1996. Burgemeester Gutlcer blij met die toezegging. 10 januari Gemeente Zijpe wint kort geding om de bouw van 30 lcust-appartementen op de plaats waar nu de Wijde Bliek staat. Aannemer P. de Vries mag bouwen. 12 januari Ons strand voldoet niet aan de eisen voor verkrijgen van de Blauwe Vlag (teken schoon strand) De strandpaviljoens zijn nog niet aangesloten op het riool. 13 januari Ged. Staten remmen bouwplannen voor Gr. Keeten af. Dit in verband met de aanwe zigheid van het militaire schietterrein. Hotels mogen wel gebouwd worden. 17 januari Bewoners van de M. Mooijstraat en de Gloode protesteren tegen het voornemen om bomen in hun straten te kappen. Callantsoog is toch al 'groenarm'. 21 januari Door de hevige regens is er zoveel water in het Zwanenwater dat de wandelpaden gedeeltelijk onder water staan. 25 januari Opnieuw wordt het gemeentebestuur gepasseerd bij huisvestiging van asielzoekers. Ze wonen al in de Wijde Bliek en nu ook in zomerwoningen aan de Kruisweg. 2 februari Watersnood in de zuidelijke provincies. Leden van de Callantsoger reddingsbrigade helpen in Limburg mensen uit hun huizen te halen. 3 februari De gemeente Zijpe is bereid 210.000 beschikbaar te stellen voor de aansluiting van de 15 strandpaviljoens op de riolering. Dus toch een Blauwe Vlag. 7 februari In het noorden van onze provincie zal er voortaan een mobiel consultatie-bureau zijn. Stichting Kruiswerk heeft een 11 meter lange bus gekocht en minister Borst luidt haar vanuit het Tulip-Inn hotel in. Voor kleine dorpskernen een uitkomst. 22februari Het plan om het gebied van 20 ha ten noorden van Abbestede, in bezit bij Noordhollands Landschap, te bestemmen als natuurgebied gaat door. De gemeen teraad gaat schoorvoetend akkoord. 24 februari De eigenaar van de C1000 aan het Dorpsplein, de heer van Dalsem wil aan de Schoolstraat een nieuwe zaak bouwen. Die gaat dan Albert Heijn heten. Daar gaat de sloop van de oude school aan vooraf. 3 maart Plannen voor de bouw van acht windmolens aan de oostkant van de Langevliet stui ten op verzet van de omwonenden. 10 maart Staatsbosbeheer gaat zeven hectare natuurgebied ontwikkelen naast het Kooibos tus sen Tempelhof en De Blenck. Het gaat een ton kosten. 17 maart Het Zwanenwater moet wegens wateroverlast de hekken sluiten voor het publiek. 23 maart De straten in C'oog-Noord krijgen de namen: Zeereep, Vloedlijn en Duinvoet. 29 maart Er komen geen windmolens langs de Langevliet. 13 april De gemeente kan het Kruisgebouw grenzend aan het Dorpshuis voor 140.000 kopen. Hylcsos en Plattelandsvrouwen kunnen er misschien gebruik van maken. 19 april Ajax bereidt zich in Callantsoog (Tulip-Inn hotel) voor op de Europa-cupwedstrijd tegen Bayern München. Allen die een fototoestel hebben, volgen de spelers. 6 mei Voor het 25ste achtereenvolgende jaar is er Autocross nabij Abbestede. 9 mei In het Zwanenwater is het water gezakt. Het publiek mag er weer in. 17 mei De stichting Kunst is er voor het achtste jaar in geslaagd een poëzieroute te organise ren. Thema: VOC en Gouden Eeuw. 18 mei De provincie heeft o.a. de boerderij Tante Jaantje, eigenaar de stichting Callinger Erfgoed, geselecteerd voor een plekje op de landelijke lijst van monumenten. 19 mei Het beeldje De Visserman op het Dorpsplein verkeert in een slechte staat. Het ge meentebestuur is er attent opgemaakt. 25 mei Natuurmonumenten wil een buffer van 65 hectaren ten noorden en oosten van het Zwanenwater maken. Op die grond liggen nu bollenvelden. 30 mei Bouw in Callantsoog-Noord vordert goed. Belangstelling om er te wonen is groot. 31 mei Volgens burgemeester Gutlcer is sluiting van het politiebureau in Callantsoog niet nodig. De voorzitter van het regionaal college heeft dat toegezegd. 31 mei Klaas Baken, die de vogels in de vijver aan de Denneweg al veertien jaar verzorgd, is doodziek van vossen. Zo'n beest had namelijk een broedende gans van haar nest geplukt en opgegeten. Wat moeten we met al die vossen doen? Opruimen of laat maar lopen? Het salomons oordeel hierover blijft nog uit. 14

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 14