UIT HET LEVEN VAN KLAAS RIETVINK, deel 2 ONSCHERP FOUTJE Jannie Provily-Rietvink En zo kan ik nog wel doorgaan met vertellen van wat wij in die tijd (1940-1945) allemaal beleef den. Ik heb al iets gezegd over het rijden voor de bunkerbouw en hoe het kwam dat iedereen er aan mee moest werken. Werkte je niet mee dan liep je kans opgepikt te worden en werd je gedwongen in Duitsland te gaan werken. Van de materialen om de bunkers te bouwen werd heel veel gestolen. Door dat stelen en door gebrek aan transportmiddelen kwam er steeds meer gebrek aan grondstoffen. Zo kon het gebeuren dat er alleen nog maar cement was in het hoofddepot in Huisduinen. Daaruit vandaan werd het cement afgegeven aan de verschillende aannemers, die voor de Wehrmacht werkten. Toch moesten wij nog wat zien te krijgen voor een nieuw huis van vrienden in Nieuwe Niedorp dat anders niet kon worden afgebouwd. Dus wij naar Huisduinen naar die loods om te proberen daar nog wat te halen. Toen wij, een kameraad (A.Pool) en ik, daar aankwamen stond er net een Duitse vrachtauto te laden. Wij reden glashard naar binnen, gin gen naast die wagen staan en laadden ook een partijtje cement op na eerst de heren vriendelijk te hebben gegroet. Toen we wegreden moesten we natuurlijk lachen om de poets die we de heren moffen hadden gebakken. Kort daarna liep de zaak na tuurlijk vast, want op papier van de bouwleiding moest er nog cement in de loods aanwezig zijn, maar alles bleek weg te zijn. Ja, zolang er steeds maar aanvul ling was gekomen, was het goed gegaan. Dat liep echter spaak toen het aanvullen ophield. Daarna was het gedaan met de cementhandel, behalve nog een partij uit een loods aan de Blauwe Keet die eigenlijk ongeschikt was, maar die toch ook nog na wat heen en weer rollen dienst kon doen. Van Maarten Bakker ontvingen we twee fotootjes, die helaas te onscherp waren om in ons blad af te drukken. Het eerste fotootje had betrekking op katknuppelen op het strand bij Rens Roos. Volgens de inzender moet het katknuppelen in 1964 plaats hebben gevonden. Vaag zichtbaar zijn: Wout Roos, Teun Mooij, Jan de Wolf, Ome Jaap Hollander, Tinie Roos, Annie Beun, Adrie Klaver, Trijnie Bakker, Peter Tromp, Jaap Zeeman, Arie Eradus. Het tweede fotootje betreft een koninginnestoolc in de Groote Keeten. Als jaartal wordt vermeld 1964 (Klopt dit? Red.) De jongelui die aan de stook hielpen waren: Maarten Hollander, Kees Bakker, Piet Baken, Adrie Klaver, Gerard Zeeman, Maarten Bakker, Annie Beun, Wil Beun, Corrie en Tinie Mooij, Diltkie Eradus en Gerda v.d. Ham. Heeft iemand foto's van dit gebeuren die scherper zijn, dan wil de redactie die graag even lenen. Ze worden dan gekopieerd. De originele krijgt men terug. In "De Clock" no. 4 1995 stond in "Met de cassetterecorder op stap" een verkeerd telefoonnummer. Hieronder volgen de slotzinnen, nu met verbeterd nummer. Iedereen die iets te vertellen heeft waarnan hij/zij denkt dat het interessant is voor de lezers kan Jannie Provily- Rietvink bellen voor een afspraak. Tel: 0224-581501. Ze komt graag naar u toe. en laden ook een partijtje cement op. tekening J. van Stee. 12

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 12