(Applaus en fanfares) Een oogenblik later weerklinken negen heldere slagen en wanneer de laatste klanken zijn weggedreven, de bruisende golven aan het vlakke Noordzeestrand tegemoet, breekt een dave rend hoera los. Vervolgens worden door het dameszangkoor "Zanglust" eenige muzieknummers ten gehoore gegeven, liedjes, waarin de klok wordt bezongen, en die onder leiding van Mevr. Breebaart heel goed worden uitgevoerd. Zij oogstte na elk nummer dan ook een hartelijk applaus. Tot zover de verslaggever van de Schager Courant in 1927 over deze voor Callantsoog zo belangrijke gebeurtenis. In de volgende 'Cloclc' zullen we het tweede gedeelte van dit bloemrijke verslag publiceren. Redactie Ik zal niet teruggaan en de geschiedenis ophalen van de laatste twee jaren, niet memoreeren de lange nachten in de Groote Keeten en de niet minder lange nachten in de fancy-fair, en het tellen van de duizen den centen in het ver namiddernachtelijk uur. Critiek is ook in deze niet uitgebleven, doch al met alles, maar hier 't bijzonder, staan ook hier de beste stuurlui aan wal en kan de commissie het ook gerust langs zich heen laten glijden. Immers zij hoeft slechts te wijzen op het uurwerk daar boven in den toren, dat is het resultaat van haar harde werken. Het klokje van gehoorzaamheid, dat vaak wil voorkomen dat wij het niet hooren slaan en het is goed dat het slaat, want het herinnert ons aan onze plichten en aan ons dagwerk. Ik zou hier van toepassing willen brengen de Latijnse spreuk: "Carpe Diem" - geniet den dag, pluk het leven.- De tijd schrijdt voort, geniet van het leven, zoolang gij kunt, doch verkiest daarbij een middenweg, dan is het goed. Verder zou ik er op willen wijzen, dat het uurwerk behalve als mechanisme, dat de tijd aanwijst, voor ons het symbool is van datgene, wat door eendrachtig samenwerken tot stand gekomen is. En thans zal ik mij naar den toren begeven, om het uurwerk in werking te stellen. Toren met uurwerk. 10

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 10