VOORINSCHRIJVING EXCURSIE 1996 In deze 'Clock' vindt u een voor-inschrijvingsbiljet voor de excur sie die we op zaterdag 1 juni 1996 naar Friesland denken te orga niseren. We rijden dan de Aldfaers Erf Route met bezoek aan diver se kleine musea. De heer P. van Gosliga zal onze reisleider zijn. We willen door deze voorintekening voorkomen dat de excursie- kosten hoger zijn dan de ontvangsten. Alleen bij voldoende deelname 45 personen) gaat de reis door. De kosten zullen ongeveer 48,50 zijn. (Koffietafel en lunch inbegrepen). Uw biljet kunt u inleveren bij: Sara Planting, Groenland 17, 1759 XA Callantsoog of Wim Zeeman, Dorpsweg 18, 1759 GH Callantsoog. U kunt zich ook telefonisch aanmelden. Tel: 0224-582493 of 0224-581294. OPA PIET VOS VERTELT Ik heb al verteld dat er in 1917 voor het eerst op 't Zwanenwater slcaatst worre mocht. As er ais was, zette ik deer m'n mooie zaildoelcse tent op. In 1920 had ik 't hillegaar voor mekaar. Om te koolce had ik zoo'n hooge slcoolkachel voor de helft inkort. Vlalc bai weer m'n tent stond, was un bossie en deer mocht ik het ouwe hout uit- hale om te stolce. Maar in dat jaar 1920 had ik un strop. Er was een pracht aisbaan en alle dagen slcitterend weer, dus zou ik Zundags de bloemetjes ers buitenzetten. Ik had Zaterdags vaif man annomen om 20 juffers* in 't ais haklce te laite. In De Helder had ik 20 vlagge huurt, die moste er wappere. Die had ik met un dreid verbonden, weer de nodige lampions an kwame. Ilc had voor die dag extra inkocht, maar lait nou van Zaternacht op Zundag 't hart beginne te dooie. Evengoed ging ik er om un uur of negen heen. Ilc had un groote slee in het slcuithuis staan en deer ging den de boel op. Langs de slufter* ging ik zo veerder nei m'n tent. Jacob die toen zes jaar was, zette ik voor op de slee. Maar ik was amper 50 meter weg toen m'n heele slee, met alles wat er op lag, deur 't ais zakte. Ilc wist Jacob nog gauw te graipen. Dus kwame wai er zon der nat pak of. Van main feest kwam niks meer terecht. Toen jaren later die slufter uitdiept werd, vonde die manne main koperen ketel nag trug. Deer was ik toch weer blaid om. Juffers steigerpalen slufter verbindingssloot. 72

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 8