LEZERS SCHRIJVEN 1921 UIT EEN RAADSVERGADERING Op de vergadering van 27 december 1921 komt de brandweer weer uitvoerig ter sprake. Er was de avond daarvoor brand geweest bij Gert Baken. (Daar staat nu cafetaria 'de Wip In') De wind was toevallig tussen de huizen door geweest, want een andere windrichting: "Het gevolg was niet te overzien geweest". Het volgende heeft zich namelijk voorgedaan. Nadat de brandspuit eindelijk was gearriveerd*, kwam een van de mannen zeggen: "Heren, ik kan U mededelen dat ze de sproeier (straalpijp) verge ten benne!. Er kon dus helemaal niet gespoten worden, maar Piet Vader moest wel 10,00 betaald worden voor het rijden van de spuit!!! B. en W. zullen maatregelen moeten gaan nemen, zodat er een tweede spuit komt. Raadslid Sleutel merkt nog op, dat het vergeten van de straalpijp de schuld is van de mensen die de spuit onderhouden. "Al zouden er twee of drie spuiten zijn, dat helpt geen donder. Het onderhoudswerk moet goed gebeuren." Burgemeester Lovinlc zou de kwestie met de opperbrandmeester bespreken. Raadslid Ruitenburg vroeg nog naar de prijs van een tweede spuit. "Een tweedehands zou wel te koop zijn voor 1200,00," antwoordde de burgemeester. De Historische Vereniging bestond 10 jaar. Dat werd vierd, nou reken maar!!! De keus was vallen op 'West Fries Plat', Die een primeur die eivend had. Want mit een splinternuuw pregram, Kwamme ze in Callantsoog opperdan. De zaal van 't Dorpshuis was te kloin, Dus in de gymzaal, dat wasfoin. Want om zon 300 mense te verstouwen Most je toch wel puur an ut verbouwe. Zelfs op ut balkon zatte de mense Gien betere plaas konne hullie wense. Zo veul mense op de bien Dat hewwe we in lange toid niet zien. Koffie en koek bai 't binnen gaan Deed den ok echt feistelijk aan. Ap de Vries mocht de eivend opene Weernei de voorzitter sprak: "Hopende Dat deuze eivend goed zou slage." Nou dat had ie niet te vrage. Toen het West Fries Plat'optreden. Die hun naam wel eer an deden. Want soms docht je: "Moet dat nou7" Dr binne zo veul onderwerpe asje 't goed beskouw. Al hewwe ze den soms een beetje misskoten De meiste hewwe toch wel bar genoten. Nei ofloup nag een gezellig samenzoin. Nou dat was den ok weerfoin, Wantje sprak nag weer de ien en aar, Heel gezellig zo veul mense bai mekaar. Denny de Vries zurgde voor de meziek. Weerop menigien danste uit ut publiek. Zo is alles goed verloupen, complement voor 't organisere. Over voif jaar moe te ze 't maar weer prebereü! Geer Weij-Dop De brandspuit stond destijds in het 'Spuithuisie'. Dat stond bij de kruising van de Oostei~weg en de Noordschinkeldijk, 3 km van het dorp af. Zie blz. 61 van Clock no.3, jaargang 9. 6 januari 1995 Onze weidemolen 'de Zwaan' in de sneeuw. Foto Maarten Bakker. 83

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 19