1924 RESTAURATIE VAN KERK EN TOREN In 1924 en 1925 vond een grondige restauratie van de kerk en haar toren plaats.Deze geschied de met financiële medewerking en onder toezicht van Monumentenzorg. De firma Vos heeft toen samen met de firma Tuin uit 't Zand het werk uitgevoerd. Eenmaal begonnen bleek al spoedig dat er veel verborgen gebreken waren, zodat er meer werk was dan voorzien. De toren moest tot de grond toe worden afgebroken en van de kerk bleven maar drie muren staan. Het hele dak werd vernieuwd. Het was bedekt met blauwe leien en daar kwamen oude rode Hollandse pannen voor in de plaats. In de herbouwde kerk kwamen ook allemaal nieuwe ramen met glas in lood. De muren van de kerk waren wit bepleisterd geweest. Die moesten nu schoongebilct worden, omdat het de bedoeling was, dat de natuurlijke kleur weer voor de dag zou komen. Toen 'de afbikklus' klaar was en de architect de zaak bekeek, vond hij die verschillende soor ten stenen met hun verschillende ldeuren toch niet zo geschikt en liet hij alles weer wit ten!!! Ontleend aan 'Verhalen van Piet Vos Jbzn.' 1925 Afbraak van de toren van de Herv. Kerk in Callantsoog. Op de achtergrond de boerderij van defam. Kruit, waarin nu (1995) een kledingzaak is gevestigd. Links ziet men de achterzijde van het Dorpskoffiehuis, hier zwaaide Simon Kos de scepter. In oktober 1952 verbrandde het koffiehuis, dat toen in handen was van defam. de Vries. Nu staat hier de ijssalon van defam. Molenaar en daarvoor de woning van mevr. M. Brandtenaar. 78

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 14