MET DE CASSETTERECORDER OP STAP Onze redactrice Jannie Provily-Rietvink gaat voor ons blad nog al eens met de cassetterecorder op stap. Ze is nu bezig om eigenaren van kampeerterreinen te interviewen. Belangrijk is de vraag: Wanneer is de camping ontstaan, wie nam het initiatief daartoe en hoe is het verder gegaan. De lezers zullen dus in de komende 'Clocken' een en ander kunnen lezen over de geschiede nis van Callantsoger kampeerterreinen. Natuurlijk hoeft het niet bij die terreinen te blijven. Een ieder die iets te vertellen heeft waar van hij denkt dat het interessant is voor onze lezers kan Jannie bellen voor een afspraak. Tel: 0224-581860. Ze komt graag naar u toe. 1918 Het echtpaar Dekker achter het huis dat naast het raadhuisje aan het Dorpsplein stond. Dekker was gemeentebode en veldwachter. Tot zover het verhaal van Trijnie Dekker over Adriaan Vader. Trijnie is nu 75 jaar. Zij was enig kind. Vader en moeder Dekker kwamen in 1911 naar Callantsoog. Vader was politie-agent in gemeentedienst en tevens gemeentebode. Moeder maakte het raadhuis schoon. Ze woon den in het huisje naast het kleine raadhuis. Politie Dekker kreeg echter keelkanker en overleed in 1920. Trijnie was toen vier maanden. In 1931 liet de weduwe Dekker een huis bouwen. Het kwam te staan op de plaats waar nu (1995) de kledingzaak De-zja-vue staat, Dorps plein 30. De bouw kostte f3000,00. In het huisje dat ze verlieten kwamen Lous van Rijn en Geertje Mooij te wonen. In 1942 moesten ook Trijnie en haar moeder evacueren. Ze gingen in Haarlem wonen. Trijnie heeft daar 2^2 jaar in de verpleging gewerkt, daarna werd ze sociaal-werkster (tot 1980). Ze is al weer 15 jaar gepensioneerd. Callantsoog is nog steeds 'haar dorp'. Het reilen en zeilen van het kustdorp volgt ze vol interesse. Ze is lid van de Historische Vereniging en zo zegt ze: "Ziet verlangend naar de volgende 'Clock' uit." 1940 Trijnie Dekker 77

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 13