foto's Co de Bakker. 10 JAAR De viering van het 10-jarig bestaan is voorbij. Zaterdagavond 28 oktober 1995 zullen we niet gauw vergeten! Ap en Jos de Vries hadden de organi satie hiervan op zich genomen. Dat hebben ze uitstekend gedaan. Mede geholpen door Jan en Tinie Hoek stonden om 7 uur 309 stoelen in de zaal, was er een prima podium en stond er voor iedereen koffie, thee en koek klaar. Om half acht zat de zaal al vol, een machtig gezicht. De laatste 20 kregen nog een plaatsje op het balkon. Om 8 uur precies opende Ap de Vries. Hij heette iedereen welkom, in het bijzonder de huidige burgemeester en de twee oud-burgemeesters. Hij bedankte het gemeentebestuur van Zijpe voor het fraaie bloem stuk. Daarna sprak Wim Lastdrager. Hij benadrukte het bijzondere van de historische ver eniging. Toen kwam Lia van Honschooten. Zij wees erop dat de historische vereniging een belangrijke taak heeft. Vastleggen van het verleden is voor de toekomst heel belang rijk. Ze schonk mede namens haar man Gerard een luchtfoto van het Zwanenwater 1960). Vervolgens was West-Friesland Plat aan de beurt. Wat is er gelachen! Hoogtepunt was beslist het optreden van Piet Zee, de slager uit Twislc. Wat die allemaal in zijn dorps- winlcel hoort en beleeft, is niet te geloven. Om 11.15 uur eindigde de show. Er waren bloemen voor de leden van het cabaret en natuurlijk voor de familie de Vries. Daarna bleven een honderdtal personen nog wat napraten in de toneelzaal en genoten daar van de muziek van Danny de Vries. 74

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 10