De basisschool 'Frankendael' in de van Brederodestraat. Cors van der Haar Hij komt uit Utrecht en begint in september 1959 leiding te geven aan een school waarvan het aantal leerlingen snel toeneemt. Deze toename komt, omdat er een nieuwe wijk met een honderdtal wonin gen naast de oude dorpskern gereedkomt. In 1964 en 1970 worden er noodlokalen naast de school geplaatst. C. v.d. Haar en zijn vrouw beijveren zich om de reeds aanwezige parti culiere kleuterschool in een goed gebouw onder te brengen. Dit lukt. Op 12-1-1964 wordt een tweeklassige school voor kleuters achter de 'oude lagere school' geopend. In 1970 zijn er op de lagere school al 161 leerlingen die les krijgen van vijf leerkrachten. Samen met burgemeester Correljé maakt v.d. Haar de eerste plannen voor een nieuwe, grotere school. In september 1973 wordt de nieuwe school, die de naam 'Frankendael' krijgt, geopend. Als C. v.d. Haar in 1979 na 20 jaar hoofd van de school te zijn geweest afscheid neemt, is het aantal leerlingen 285. Er zijn dan negen leer krachten. Hij blijft in het zogenaamde schoolhuis aan 't Dorpsplein tot 1994 wonen. April '94 wordt het huis gesloopt. C.A. van van der Flaar Jan Schrander Benoemd als hoofd der school op 1-1-1980. Onder zijn leiding bereikt het aantal leerlingen een hoogtepunt, er zijn namelijk op 16 april 1980 293 leerlingen. Negen leerkrachten geven daaraan les. Er zijn ondertussen naast de nieuwe school in 1976 twee permanente lokalen en in 1977 nog een noodlokaal bijgebouwd. In 1985 verenigen zich de kleuterschool en de lagere school tot één basisschool. Tezamen 250 leerlingen met 10 leerkrachten. Tot direc teur wordt J. Schrander benoemd. J. Schrander CONCERT IN DE DORPSKERK IN CALLANTSOOG De Stichting Kunst in Callantsoog organiseert in samenwerking met onze vereniging op donderdag, 21 december 1995, 's avonds om 8 uur een concert in de N.H. Kerk. Het concert wordt gegeven door de muziekgroep uit Nieuwe Niedorp. Op het programma staan: Spaanse ensaladas en verder muziek van o.m. de vijftiende eeuwse componist Guillaume Dufay. De muziek wordt afgewisseld door presentaties van de zijde van onze vereniging over de geschiedenis van Callantsoog in het algemeen en over de kerk in het bijzonder. De entree bedraagt inclusief koffie of thee 7,50 per persoon. Zowel voor geïnteresseerden in oude muziek als voor belangstellenden in de geschiede nis van Callantsoog belooft dit een boeiende avond te worden. 52

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 8