CALLINGER ERFGOED In de boerderij: Het elektrisch systeem op de benedenverdieping is geheel vernieuwd. Totaal vier groepen, drie voor de boerderij en één voor het zomerhuis. Zolder: Het gedeelte boven het woongedeelte is vernieuwd. Archiefkamer voor Historische Vereniging is klaar en gedeeltelijk ingericht. Toilet: Klaar. Koffiehoek: Bijna klaar. Keukenblokje geplaatst en aangesloten. Wanden betegeld. Voorslaapkamer (wordt expositieruimte): Buitenmuur geïsoleerd, het geheel betimmerd, alles geschilderd. Er moet nog een ophangsysteem gemonteerd worden. Vierkant: De eilcehouten verschansing van het 17de eeuwse schip is naar zolder getakeld. Het door houtworm vernielde tussenschot is verwijderd. Dors: De juttersspullen zijn naar het vierkant verplaatst. Stal: Moet nog ontruimd en als zomerstal ingericht worden. Achterom: Moet nog gerestaureerd worden. Buiten Het achtererf (met windroos) is geheel bestraat. Hekje langs de weg vernieuwd en geschil derd. De buiten w.c. moet nog gerestaureerd worden. Een oude peilvlet geplaatst. Rookvat gemetseld. Rondom de boerderij is een schelpenpaadje aangelegd. De onderrand van de muren opnieuw in het zwart gezet. Aan de voorkant de grond geëgaliseerd. Een stukje bloementuin gecreëerd. Gras inge zaaid, een rond perkje met geraniums beplant. Het hekje om de voortuin vernieuwd. Geschilderd. Een stukje hek langs het pad naar de dorsdeuren moet nog geplaatst worden. Zomerhuis: Buitenlicht geïnstalleerd en enig onderhoudswerk verricht. Op 5 juli gaat de expositieruimte voor het eerst open. Openingstijden: woensdag t/m zondag van 3 tot 5 uur. Woensdagavond van 19 tot 21 uur. Toegangsprijs: Voor volwassenen 2,00 en voor kinderen 0,50. Werkzaamheden in en om de boerderij 'Tante Jaantje' en de stand van zaken eind mei 1995. Het bovenstaande betreft werkzaamheden die allemaal door vrijwilligers zijn verricht!!!! v.l.n.r. Guus - elektra Herman - houten wanden Sietse - zoldervloer foto's Wim Lastdrager 27

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 3