Later was er nog een aangespoeld, maar die was onschadelijk gemaakt en voor het sekretarie aan het Dorpsplein neergezet. En pas nog, zo vertelde Jacob Vos, was er bij Egmond een mijn ontploft en die had veel schade aangericht. Een paar dagen later kwam er een noord-westerstorm. De branding beukte met hoge golven op het strand. Dat moest ik zien en met de bulderende wind rond mijn oren beklom ik het duin. De lucht was grauw en laaghangende wolken stoven over me heen. De woedende zee ramde de duinen en rukte aan de palen van de Haan's strandtent. En ik vond het heerlijk. Zo'n natuurgeweld had ik nog nooit gezien. Metershoge golven die met oorverdovend geweld de kust ramden. Het grauwe schuim vloog rond mijn oren en ik moest me vasthouden aan de leuning van de trap die over het duin naar het strand ging. En toen zag ik hem. Een ronde zwarte vorm met sprieten, zoals Jacob me had verteld, tuimelde over de golven en dreigend naar het strand. Een mijn! Ik struikelde over m'n benen terwijl ik de trap afrende. Een mijn! Het hele dorp zou ontploffen. Ilc zag de krantekoppen: „Negenjarige jongen redt dorp". In de verte hoorde ik de cirkelzaag in de werkplaats van Opa Vos. Ilc tuimelde door de deur en riep: „Opa Vos, er ligt een mijn op het strand De zaag zweeg en Opa Vos trok zijn duffel aan en rende met mij mee naar het strand. Hijgend bereikten we de top van het duin. „Kijk daar... daar," riep ik en m'n jongensstem sloeg over. Opa Vos antwoordde niet direct. Hij keek van onder zijn pet met toegeknepen ogen en zei toen: „Een main?" Hij draaide zich om en zonder een woord te zeggen ging hij de strandtrap af, terug naar de werkplaats terwijl ik beschaamd keek hoe een oude verrotte vismand met uitstekende tenen het strand oprolde. ADVERTEERDERS BEDANKT Danlc zij de wervingsactiviteiten van Ko de Bakker zijn in ons blad de pagina's die voor advertenties bedoeld zijn altijd vol. De meeste adverteerders hebben ons vanaf de oprich ting in 1985 gesteund. Zij hebben ons geholpen de exploitatiekosten van 'de Cloclc' beheersbaar te houden en wij zijn de ondernemers-adverteerders dan ook dankbaar voor hun bijdragen. Als historische vereniging met een amateurstatus moeten wij het nu een maal van een dergelijke vrijwillige ondersteuning hebben. Wij bedanken de 'oude adverteerders' voor hun loyaliteit over de afgelopen 10 jaren. Zij vormden de harde trouwe kern van onze sponsers. Wij heten 'nieuwe adverteerders' welkom. Wij hopen dat onze lezers ook aan onze adverteerders zullen denken! Zij zijn het immers die zo'n dure uitgave als 'de Cloclc' mede mogelijk maken. secretarie gemeentehuis een mijn op het strand!? De redactie 43

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 19