VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING HISTORISCHE VERENI GING CALLANTSOOG. 30 MAART 1995 IN HET DORPSHUIS 'KOLFWEID' TE CALLANTSOOG Aanwezige bestuurleden: A. Kuiler, W. Lastdrager, C. de Bakker, A. Vries-Jimminlc, C. Spijker, J. Vos Pzn, W. Zeeman. Er hebben 37 leden de presentielijst getekend. 1 Omstreeks 20.00 uur opent de voorzitter, de heer A. Kuiler met een woord van welkom de verga dering. In het bijzonder heet hij welkom de afgevaardigde van de historische vereniging Hoorn. Tevens deelt hij mee dat mevr. Weij-Dop verhinderd is. 2 De notulen van de a.l.v. 30-3-1994 worden goedgekeurd. 3 Er zijn geen mededelingen en ingekomen stukken. 4 De penningmeester geeft een toelichting op de diverse posten. Het nadelig saldo heeft te maken met een rekening van de drukker Steenman over 1993, die in 1994 is betaald. Opnieuw gereser veerd voor het 10-jarig bestaan 750,00. De algemene reserve is 10957,17. 5 Namens de kascontrolecommissie doet mevr. J. Provily-Rietvink verslag van de controle die op 6-2- 1995 heeft plaatsgevonden. De boeken zijn in orde bevonden en daarom stelt zij namens de commissie voor de penningmeester te dechargeren. De vergadering gaat hiermee akkoord. Uit de kascommissie treden mevr. J. Provily-Rietvink en de heer J. Strikwerda. Daarvoor in de plaats komt mevr. A. Bloem-Haan en de heer J. Rens. In de commissie blijft: de heer P. van Gosliga. 6 Mededelingen van de werkgroepen. De Heer Kuiler memoreert het overlijden van de heer H. Kruisveld. Daardoor is een leemte ont staan in de boerderijbeschrijvingscommissie. Er moet een opvolger voor hem gevonden worden. Nu is alleen mevr. N. Raap-Zwart nog actief. De werkproep archeologie heet het afgelopen jaar niet gefunctioneerd. Wie neemt in 1995 het voortouw? De werkgroep grafmonumenten is gestart met 7 leden. Er is al een paar maal vergaderd en er zijn plannen gemaakt. De heer W. Lastdrager brengt namens de redactie van 'de Clock' verslag uit. Hij wijst op de verbe terde opmaak van het blad en is tevreden over de goede samenwerking van de redactieleden. Ook voor de druldcer de heer Steenman uit Oostwoud niets dan lof. Hij wijst ook op het grote belang van het foto-archief van de heer J. Vos Pzn. voor het verenigingsblad en dankt Mevr. D. Vos-Wismeijer voor de ontvangst van de redactie op nagenoeg elke vrijdagavond. Volgens de heer C. Spijker is de werkgroep weidemolenbouw klaar. De molen draait goed dankzij de zorg van de molenbouwer en thans molenaar Kees Zwaan. Het terrein rond de molen moet nog aangepast worden. Natuurmonumenten zal daar aan gaan werken als de nodige vergun ningen er zijn. De heer Spijker deelt verder mede dat hij benaderd was door de commissie Lentetuin uit Breezand. Die wilden onze weidemolen lenen! De heer C. Spijker brengt ook verslag uit namens de Stichting Callinger-erfgoed over de werkzaam heden in de boerderij van Tante Jaantje. Op de zaterdag zijn daar meestal zo'n 10 man (en één vrouw) actief. De archiefkamer is klaar. De geheel nieuwe aanleg van het elektrisch net is bijna klaar. Guus Zeeman heeft met medewerking van de firma Twislc voortreffelijk werk geleverd. De achterbuitenplaats is dankzij o.a. Kees Vriesman geheel bestraat. In de bestrating is een windroos opgenomen en er is ook een roolcvat gemetseld. Daar staan banken omheen, zodat dat in de toekomst een ontmoetingspunt kan worden. De renovatie van het voorslaapkamertje onder leiding van Nic Smit en Herman Bloem verloopt naar wens. Het hekje rond het erf is gedeeltelijk klaar. De gehele restauratie van de boerderij moet binnen 5 jaar klaar zijn. De verhuur van het zomerhuisje overtreft de verwachtingen. Spreker geeft vervolgens een toelichting op de excursie op 24 juni naar Medemblilc. In verband met het 10-jarig bestaan blijft de prijs slechts 45,00. Als er een tekort is, past de penningmees ter bij. In Medemblilc is er een lunch en bezoeken we het bakkers- en het stoommuseum. Er hebben zich tot nu toe 30 leden aangemeld. De excursie in 1996 zal misschien een iets andere vorm krijgen. Bestuursverkiezing. De heer A. Kuiler treedt als voorzitter af hij blijft wel bestuurslid. De heer J. Vos Pzn. stelt zich niet meer verkiesbaar. De Heer H. Kruisveld is overleden. 40

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 16