KANTONNIERS De rijkswoning van de waterstaat stond op de buitenste duinrand en was altijd bewoond door twee kantonniers. Een die toezicht hield op de duinbeplanting en die altijd in de lin kerwoning woonde en een voor de 'dammen' die in de rechter woonde. De bewoning wis selde meerdere malen, meestal omdat de man een andere functie kreeg en dan betrok een nieuw gezin de ambtswoning weer. Zo woonden er voor zover te achterhalen: Bervoets Hazelaar Jan Schuurman Dries van Eeteren Kees Bakker Klaas Schagen Dirk Bakker v.d. Linde Jan Breed Willem Korteland Karei Unk De woning werd in mei 1942 door de Duitsers gevorderd en in 1943 ges loopt. De plek waar hij gestaan heeft, is er niet meer. Die is in zee verdwenen. NAUWGEZET Een kantonnier reed op de fiets voorbij het huisje 'Piggelmee' dat aan de duinkant langs de weg van Groote Keeten naar Huisduinen stond. (En nog staat) Daar zag hij de bewoon ster wat zand aan de duinvoet weghalen. Het was voor haar lcattebak. De lcantonnier stap te af en hief waarschuwend zijn wijsvinger op. "Er mag geen zand uit de duinen gehaald worden! Als ik het weer zie, moet ik proces-verbaal opmaken!" Het vrouwtje keek naar de lcantonnier, toen naar het hoge duin en dacht aan de duizenden kubieke meters zand die er lagen. Zij schud de haar hoofd en ging met haar bakje zand naar binnen. Links zuidkantRechts (noordkant) De kantonnierswoning gezien vanaf het dorp en vanaf het strand. Op deze laatste foto staat ook nog de z.g. 'Badtent'. Huisje 'Piggelmee' aan de Duinweg 23, getekend door Cf. Dral in september 1939. 37

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 13