SLOOP IN 1994 16 juli Traditiegetrouw wordt in de zomer elke woensdagavond een braderie gehouden. Op het Dorpsplein is een reuzenrad opgebouwd, 's Avonds als alle lichtjes van die grote cirkel boven de duinen draaien, is het een prachtig gezicht. 30 juli Campings en hotels in Callantsoog zitten dankzij de hittegolf vol. 2 augustus Defensie gaat toch maatregelen treffen om het lawaai van het bij het oefenterrein Botgat in Groote Keeten gebruikte doelvliegtuig aan te pakken. 5 augustus Engelse Houghton Kepier Youth Band had het in de zinderende hitte op het Dorpsplein moei lijk. Een jonge muzilcante moest door een zonnesteek afhaken. 11 augustus Het gemeentebestuur van Zijpe is bereid de kosten te dragen van de twee extra mensen die door de reddingsbrigade in Callantsoog zijn ingehuurd. Die zijn namelijk nodig, omdat dooi de extreem warme zomer de badgasten massaal naar het strand komen. 12 augustus Waar waren de laarzen en de regenpakken ook weer? Regen en wind deden veel kampeerders besluiten eerder huiswaarts te keren. 15 augustus De eerste strandtriatlon van Nederland vond zaterdag plaats op het Callantsoger strand. De 36 deelnemers hadden het vanwege het hoge water en de harde wind niet makkelijk. 22 augustus De gemeente Zijpe is van plan het centrum van de Groote Keeten te veranderen. Er zou o.a. een plein moeten komen. Hierbij krijgen ondernemers de mogelijkheid winkels te beginnen en komt er ruimte voor appartementen. 11 oktober Rond twee miljoen gulden gaan Hans en Marjo van Muijen investeren in hun camping Tem pelhof. Voor dat geld verrijst er aan de Westerweg een multi-functioneel gebouw met o.a. een zwembad, een winkel, een recreatiezaal en een kantine/restaurant met 300 zitplaatsen. 20 oktober Het aantal foutparlceerders bleef in Callantsoog beneden de 2000. 24 november In een vol dorpshuis maakte de Dorpsraad de uitslag bekend van een onder de bevolking van de voormalige gemeente Callantsoog gehouden enquête. Van de 1000 enquêteformulieren kwamen er 174 terug. De uitslag: zo weinig mogelijk activiteit op het schietterrein Botgat, uitbreiding van de sociale woningbouw, beperking van de agrarische activiteiten betreffende de bollenteelt en slechts een beperkte uitbreiding van de recreatieve sector. Een meerderheid was ook tegen hoogbouw. 3 december Een groep bewoners uit Uiterland heeft bezwaar tegen het kappen van bomen. 21 december Het bouwrijp maken van de grond in Callantsoog-Noord is gestart. Er zullen 94 woningen komen te staan. 30 december Vossen eten in de Groote Keeten pluimvee op. April. Het voormalige huis voor het hoofd der school wordt afgebroken. Het moet met de daar achterstaande oude school plaatsmaken voor: een supermarkt, een bankgebouw en een biblio theek. Augustus. De woning van defam. de Jong aan de Dorpsweg maakt plaats voor een kantoor en een bungalow ten behoeve van de eigenaar van pen sion Seinpost. foto's Wim Zeeman en Frans Kooi I .J 9

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 9